"Bolek i Lolek" spotykają się z "Reksiem" na kanale Polsat JimJam

Ameryka ma swojego Pluto, Goofy’ego i Snoopy’ego, Francja - Idefixa, zaś Polska - przesympatycznego Reksia.

Multimedia

Mowa oczywiście o kultowych bajkowych psach. Latem, codziennie na kanale Polsat JimJam, można oglądać przygody Reksia. Dla dzieci z pewnością będą to niezapomniane chwile z ulubionym bohaterem rodziców, a dla samych rodziców - okazja do cudownych wspomnień

W bajce Reksio wciela się w różne role. Raz jest sportowcem, kiedy indziej aktorem, a pewnego razu nawet… dentystą! Debiutował także jako malarz, strażak i detektyw. W przygodach towarzyszyły mu inne zwierzęta (ptaki, dzik, baran i cała masa psów), a Reksio nie raz pokazał, że jest bardzo uczynny, ma dobre serce i pomaga innym. W jednym z odcinków uratował tonącego pieska i sztucznym oddychaniem przywrócił go do życia. W jeszcze innym, ocalił przed kradzieżą przez lisa, cenne jaja swoich przyjaciółek kur. Ten mały kundel w brązowe łaty jest niezwykle odważny i pomysłowy, a jego ciekawość świata nie ma granic.

Reksio posiada wiele ludzkich cech. Zwykle chodzi na dwóch łapach, umie (choć nie bez przygód) wyremontować swoją budę, próbuje łowienia ryb i niczym profesjonalny pielęgniarz opiekuje się swoim kolegą, który złamał nogę. Nie zapomina przy tym jednak, że jest kundelkiem - bywa, że z zapałem bawi się piłką, albo gryzie wielki stary but - niczym typowy podwórkowy pies!

Warto wrócić do bajki o Reksiu, by przypomnieć sobie jej niepowtarzalny klimat i charakterystyczną czołówkę. Warto także pokazać ją dzieciom. Reksio to przesympatyczny piesek, który troszczy się o innych, opiekuje słabszymi i w każdym odcinku z wielką ciekawością odkrywa świat. Pokazuje najmłodszym widzom, że czasem wyobraźnia wystarczy, by dobrze się bawić, a wszelkie konflikty można rozwiązać pokojowo. Dzieci z pewnością polubią bajkowego bohatera sprzed 45 lat równie mocno, jak współczesne rysunkowe postaci.

Dwie najbardziej kultowe bajki w historii polskiej animacji "Przygody Reksia" oraz "Bolek i Lolek" powstały w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Sympatyczny pies zadebiutował w 1967 roku w odcinku "Reksio poliglota". Ostatni odcinek kreskówki - "Reksio i sowa", wyreżyserowany przez Andrzeja Flettnera, powstał w roku 1990.

Jak się okazuje, Reksio oraz Bolek i Lolek mają ze sobą więcej wspólnego, niż tylko to samo studio filmowe. Postać radosnego psa pojawiała się m.in. w telewizji oglądanej przez bajkowych braci, natomiast oni sami pojawili się na okładce jednej z "reksiowych" książek. Pies oglądał także "Bolka i Lolka" przez dziurkę od klucza w odcinku "Reksio telewidz".

Bajka "Przygody Reksia" emitowana jest na antenie POLSAT JimJam w polskim bloku programowym w godzinach 7:05-8:05, 13:35-14:35 i 19:00-20:00. Oprócz "Przygód Reksia" kanał emituje również serię o przygodach Bolka i Lolka. A od 1 sierpnia dołączy do nich "Miś Kudłatek".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×