Borys Szyc wcieli się w Tadeusza Kantora

Borys Szyc stanął przed niezwykle ważnym zadaniem aktorskim. Urodzony w Łodzi artysta będzie miał okazję wcielić się w legendę polskiego teatru – Tadeusza Kantora. Wszystko za sprawą filmu „Nigdy tu już nie powrócę”, do którego zdjęcia ruszą w ostatnim tygodniu lipca.

Multimedia

Roboczy tytuł obrazu nawiązuje do ostatniego spektaklu Tadeusza Kantora z 1988 roku, który wyreżyserował i w którym pojawił się osobiście. Film ma przedstawiać twórcę teatru Cricot 2 nie tylko jako artystę, ale przede wszystkim jako człowieka z krwi i kości.

Za reżyserię filmu odpowiada Jan Hryniak, który wcześniej miał okazję zrealizować takie obrazy jak m.in. „Trzeci” (2004) oraz „Trick” (2010). Autorami scenariusza – obok reżysera – są Łukasz M. Maciejewski („Czerwony pająk”) oraz Maciej Pisuk („Jesteś bogiem”).

W rolę pierwszej żony Ewy Jurkiewicz wcieli się aktorka Starego Teatru z Krakowa – Paulina Puślednik, drugą żonę – Marię Stangret – zagra aktorka TR Warszawa, Agnieszka Podsiadlik. W obsadzie pojawi się również Jan Frycz.

Zdjęcia powstaną głównie w Krakowie, ale także w Tarnowie oraz w Paryżu, Florencji i Nowym Jorku (w legendarnym teatrze La MaMa).

Premiera obrazu jest zapowiedziana na kwiecień 2016 roku, w 101. rocznicę urodzin Tadeusza Kantora.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×