"Boże Ciało". Leszek Lichota i Ilona Wrońska, Aleksandra Konieczna, Bartosz Bielenia i inni na premierze nowego filmu Jana Komasy!

We wtorek, 8 października odbyła się oficjalna premiera filmu Jana Komasy "Boże Ciało", na której pojawiła się plejada gwiazd. Wśród gości nie zabrakło m.in. Leszka Lichoty z Iloną Wrońską, Romy Gąsiorowskiej, Karoliny Gorczycy i Marka Koterskiego. Kto jeszcze pojawił się na czerwonym dywanie?

Multimedia

"BOŻE CIAŁO" W KINACH OD 11 PAŹDZIERNIKA

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. To niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Film został już doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ponadto "Boże Ciało" jest polskim kandydatem do Oscara.

We wtorek, 8 października odbył się uroczysty pokaz filmu, na którym pojawili się aktorzy występujący w "Bożym Ciele", a także zaproszone gwiazdy. Na ściance pozowali odtwórcy głównych ról - Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Leszek Lichota oraz goście - Roma Gąsiorowska, Karolina Gorczyca, Robert Kupisz.

Amerykanie chcą zrobić serial na podstawie polskiego filmu!Zobacz więcej

„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

"Boże ciało" Jana Komasy polskim kandydatem do Oscara! Film będzie lepszy niż "Zimna wojna"?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×