Bożena Walter spikerką została dzięki Irenie Dziedzic. Po 50 latach pracy powiedziała "basta"! "Oddałam telewizji niemal całe życie"

Bożena Walter w świecie telewizji pojawiła się za sprawą Ireny Dziedzic. - Posadziła mnie przed kamerą, zrobiła mi próbę i zdecydowała, że nadaję się do tej pracy - wspominała Walter. Po pół wieku pracy w mediach powiedziała sobie "basta" i usunęła się w cień. Co słychać u ikony polskiej telewizji, która odeszła z TVP by wspierać ukochanego męża?

Multimedia

Bożena Walter spikerką została dzięki Irenie Dziedzic! "Oddałam telewizji niemal całe życie"

Bożena Walter do telewizji trafiła za sprawą Ireny Dziedzic. Jak sama wspominała po latach w wywiadach, nie zawdzięczała to jakimś szczególnym predyspozycjom.

Do spikerowania trafiłam nie dzięki swoim predyspozycjom czy jakiejś szczególnej operatywności, ale dzięki Irenie Dziedzic. Posadziła mnie przed kamerą, zrobiła mi próbę i zdecydowała, że nadaję się do tej pracy. Potem poszła do prezesa Sokorskiego i oznajmiła mu, że ma kandydatkę na spikerkę. I tak to się zaczęło - cytuje jej słowa dla "Prezenterek" serwis Pomponik.pl.

Była równie profesjonalna, co piękna. Zobacz, jak się zmieniała Zobacz więcej

Bożena Walter - ikona telewizji

Widzowie szybko Walter pokochali. Poza prezentowaniem ważnych informacji, Bożena Walter prowadziła również festiwale w Opolu i Sopocie oraz współprowadziła i wydawała program "Telewizyjny Ekran Młodych". Walter była współprowadzącą i współautorką popularnego w okresie PRL wielogodzinnego bloku programowego "Studio 2" oraz współtworzyła (i przez pewien czas kierowała) kultowym dziś programem dla dzieci i młodzieży "5-10-15". Była też autorką programu rozrywkowego "Czar par". W 1997 r. zakończyła się jej przygoda z TVP - zdecydowała się wspierać swojego ukochanego męża Mariusza Waltera, który wówczas tworzył TVN.

To one przez lata witały widzów i prowadziły największe programy. Oto najsłynniejsze polskie spikerkiZobacz więcej

W 2001 r. zainicjowała powstanie Fundacji TVN Nie jesteś sam, której fundatorem została spółka akcyjna TVN, pokrywająca koszty funkcjonowania organizacji. Bożena Walter objęła stanowisko prezesa zarządu fundacji, które zajmowała do 2016 r. Dziś Bożena Walter jest na zasłużonej emeryturze.

Oddałam telewizji niemal całe życie. Przez długi okres praca była najważniejsza. Przyszedł czas, żeby to zmienić - mówiła w rozmowie dla "Twój Styl", przypomina portal.

Z mężem Mariuszem Walterem mają dwoje dzieci - Piotra (ur. 1967) i Sandrę (ur. 1973).

Zobacz, jak wyglądała Bożena Walter kiedyś i dziś. W galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Była gwiazdą TVP, pod jej okiem talent szlifowała Katarzyna Dowbor. Dziś żyje bardzo skromnieZobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×