"Brudna robota - czysty zysk". Jak Polacy na Wyspach zamieniają śmieci w funty. Gdzie oglądać?

Londyn, największe miasto Europy. Każdego dnia 8 milionów mieszkańców wyrzuca tu 10 tysięcy ton śmieci, które ktoś musi posprzątać. Rekinami tego biznesu stali się Polacy, którzy zawodowo zamieniają odpady w funty. Wywożą je, segregują i utylizują. Niestraszne im są wielkie gabaryty. Na czym polega ich codzienna praca? A jak radzą sobie z konkurencją? No i najważniejsze, czy na tym biznesie da się zarobić?

Multimedia

"Brudna robota - czysty zysk" - 1. odcinek w środę, 1.05.2019 o godz. 22:00 na Discovery Channel! - sprawdź program tv

Stolica Wielkiej Brytanii stała się drugim domem dla wielu Polaków. Podobnie było w przypadku Krzysztofa i Artura - założycieli firm, które dbają, by tysiące ton śmieci generowanych przez mieszkańców londyńskiej aglomeracji nie trafiało na ulicę, lecz do wyznaczonych miejsc. Co ciekawe brytyjski rynek oczyszczania miasta został zdominowany przez polskie przedsiębiorstwa, które prócz kompleksowej obsługi zarówno osób indywidualnych jak i firm, przyciągają klientów także atrakcyjnymi cenami. Czy to rentowny biznes?

Discovery Channel opowiada o Polakach sprowadzających samochody z USA! Kiedy premiera?Zobacz więcej

W nowym programie Discovery Channel "Brudna robota – czysty zysk" sprawdzimy, czym prócz solidności i punktualności Polacy wygrywają z konkurencją oraz jak funkcjonują największe polskie firmy w Londynie, do których trafia nawet 500 ton śmieci dziennie. Prześledzimy wszystkie etapy ich pracy – od logistyki, odbioru nieczystości od klientów, przez transport specjalistycznymi ciężarówkami i segregację na sortowni, aż po recykling. Ile można zarobić na gruzie, a ile na metalach kolorowych? Czy łatwo jest operować wielkimi kontenerami w wąskich, londyńskich uliczkach? Jak polscy kierowcy odnajdują się w ruchu lewostronnym? No i jakie skarby wyrzucają na śmieci Anglicy?

Nowy program Discovery Channel odkryje kulisy działania Lotniska Chopina w Warszawie! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×