"Burleska". Współczesna wersja baśni o Kopciuszku, osadzona w barwnym świecie kabaretu [RECENZJA]

Obdarzona wyjątkowym głosem dziewczyna z małego miasteczka wyjeżdża do Los Angeles, gdzie trafia do rewii. Spełnia marzenia o karierze, jednak wraz ze sławą pojawiają się problemy.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Ali (Christina Agulera) jest dziewczyną, która marzy tylko o jednym - wyrwać się ze swojego małego miasteczka. Najlepiej do Los Angeles, gdzie można zrobić karierę. Tylko, że na miejscu nikt na nią nie czeka, nikt nie proponuje jej roli w filmie. Przypadkiem dostaje pracę kelnerki w The Burlesque Longue, mającym już lata świetności za sobą teatrze rewiowym, którego właścicielką i gwiazdą jest Tess (nieśmiertelna Cher). Na prowincjuszce śmiałe kostiumy i szokująca (dla niej) scenografia robią piorunujące wrażenie. Jednak szybko przyzwyczaja się do tego miejsca i zaprzyjaźnia się z Georgią, jedną tancerek (Julianne Hough), ale też zyskuje wroga - zazdrosną o jej talent i urodę Nikki (Kristen Bell). Bo Ali jest nie tylko sympatyczna, ale także utalentowana. Nic dziwnego, że zdobywa serce przystojnego Jacka (Gigandet Cam) barmana i muzyka zarazem. Natomiast kierownik sceny (Stanley Tucci) i prowadzący (Alan Cumming) doprowadzają do tego, że dziewczyna w końcu trafia na scenę. A jej występ okazuje się prawdziwą sensacją…

Burleska to popularne określenie mocno rozerotyzowanych występów estradowych (niekoniecznie zakończonych striptizem) i podejrzewam, że ta skandalizująca otoczka przyciągnęła wielu widzów, podobnie jak kiedyś niesławny "Striptease". Jednak w przeciwieństwie do tamtego filmu, "Burleska" jest całkiem niezłym widowiskiem. A aktorsko-piosenkarski duet Cher - Aguillera zapewnia naprawdę dobre przeżycia muzyczne. Potwierdza to Złoty Glob za piosenkę, a nominacja do Złotej Maliny dla Cher wydaje się wyłącznie niezasłużoną złośliwością.

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×