Cannes 2016. "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego w sekcji Cannes Classics!

Zrekonstruowane cyfrowo dwa telewizyjne odcinki „Dekalogu” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego: „Krótki film o zabijaniu” oraz „Krótki film o miłości” znajdą się w programie prestiżowej sekcji Cannes Classics 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Multimedia

Na tegorocznym festiwalu zostanie zaprezentowana telewizyjna wersja dwóch odcinków serialu, zrealizowanego przez Krzysztofa Kieślowskiego i wyprodukowanego przez Telewizję Polską oraz Studio Filmowe TOR. Autorami scenariusza są Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Piesiewicz, autorem muzyki – Zbigniew Preisner.

Proces technologiczny cyfrowej rekonstrukcji wybitnego cyklu filmowego „Dekalog” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego został zrealizowany przez Telewizję Polską. Projekt był w całości finansowany ze środków własnych TVP. Efektem końcowym jest nowa, atrakcyjna forma dzieła wybitnego twórcy. To kolejny projekt TVP związany z digitalizacją dóbr kultury.

„Dekalog” to cykl filmowy, na który składa się dziesięć filmów, opartych o treści zawarte w kolejnych przykazaniach dekalogu. Każdy film stanowi odrębną całość i opowiada inną historię. „Dekalog V” („Krótki film o zabijaniu”) to dramat psychologiczny nawiązujący do przykazania „Nie zabijaj”. W rolach głównych wystąpili: Mirosław Baka i Krzysztof Globisz. „Dekalog VI” („Krótki film o miłości”) z Grażyną Szapołowską i Olafem Lubaszenko opowiada historię tragicznej miłości młodego, wrażliwego chłopca do starszej od siebie kobiety.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×