"Carol". Zakochane Cate Blanchett i Rooney Mara [WIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna oraz plakatu do filmu "Carol" Todda Haynesa, o którym The Guardian pisał, że to "najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat".

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:
"Carol". Film z nominowaną do Oscara Cate Blanchett od marca w kinach [ZDJĘCIA]

"Carol" to pełen emocji i wysmakowanych obrazów melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami Cate Blanchett i Rooney Mary. Światowa premiera filmu odbyła się podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes, gdzie Rooney Mara otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Film jest nominowany w 6 kategoriach do Oscarów, otrzymał w tym roku pięć nominacji do Złotych Globów, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy „I Am Not There”, „Idola” i „Daleko od nieba”. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Film w kinach od 4 marca

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×