CDA i Netflix najpopularniejszymi serwisami VOD w Polsce! Kto jeszcze jest na topie?

W przeprowadzonym niedawno badaniu sprawdzono, które serwisy VOD cieszą się największą popularnością wśród Polaków! Sprawdź, kto wypadł najlepiej!

Multimedia

Serwisy oferujące Wideo na życzenie (VOD) istnieją w Polsce nieco ponad 10 lat i bardzo szybko stały się poważną konkurencją dla tradycyjnej telewizji. Światowe giganty, takie jak Netflix czy HBO GO, bardzo dobrze odnalazły się na rynku, na którym nie brakuje jednak miejsca także dla rodzimych serwisów, takich jak Ipla.tv czy Player.pl. Polski rynek VOD stał się na tyle duży i interesujący, że firma IRCenter postanowiła go zbadać.

Kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego wkrótce online! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Okazało się, że Polacy najczęściej korzystają z serwisu CDA. W ubiegłym roku skorzystało z niego aż 29% polskich internautów. Drugie miejsce zajął Netflix, który uzyskał wynik rzędu 21%, a tuż zanim pojawiły się serwisy Ipla.tv i Player.pl, które uzyskały po 20%. Oto zestawienie 10 najpopularniejszych serwisów:

Pytanie: Czy zdarzyło Ci się w ciągu ostatniego miesiąca oglądać treści wideo przez któryś z poniższych serwisów VOD?

 1. CDA (29%)
 2. Netflix (21%)
 3. Ipla.tv (20%)
 4. Player.pl (20%)
 5. HBO GO (13%)
 6. Zalukaj.com (10%)
 7. VOD TVP (9%)
 8. VOD.pl (9%)
 9. Showmax.com (8%)
 10. WP.tv (6%)

Paweł Orleański zwolniony z TVP?! "To dla mnie bolesna wiadomość"Zobacz więcej

Nieco inaczej prezentowały się wyniki dotyczące jakości poszczególnych serwisów. Zdaniem respondentów, najlepszym serwisem VOD dostępnym w Polsce jest Netflix. Przy ocenie wzięto pod uwagę cztery aspekty: różnorodność dostępnych tytułów, jakość streamingu, szybkość dodawania nowości, a także obecność reklam. Netflix okazał się najlepszy we wszystkich aspektach. Wysoko oceniono także takie serwisy jak HBO GO, Cyfrowy Polsat VOD czy Zalukaj.com.

Z badania wynika także, że coraz więcej Polaków deklaruje korzystanie z serwisów VOD. W przypadku większości badanych serwisów, odnotowany znaczy wzrost liczby osób deklarujących korzystanie z ich usług. W przypadku Netfliksa chodzi o wzrost rzędu 16 pkt. procentowych. Wszystko wskazuje na to, że serwisy VOD mogą się dalej rozwijać, aby dalej funkcjonować w warunkach ostrej konkurencji.

Nowa edycja kilka razy dziennie w TVN7! Wiemy, kiedy premiera!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×