"Cena sławy" - film z synem i wnuczką Chaplina w kinach od 10 lipca! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami filmie "Cena sławy", obok uznanych gwiazd światowego kina wystąpili potomkowie legendarnego komika, Charlie'go Chaplina. "Cena sławy" od 10 lipca w kinach!

Multimedia

"Cena sławy" to nowy film Xaviera Beauvois, laureata Grand Prix Festiwalu w Cannes, reżysera głośnych „Ludzi Boga” . W ciepłej, wzruszającej i pełnej humoru opowieści o marzeniach, twórca wskrzesza ducha twórczości Charliego Chaplina. W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami „Cenie sławy”, obok uznanych gwiazd światowego kina Petera Coyote’a, Chiary Mastroianni i libańskiej aktorki Nadine Labaki, wystąpili potomkowie legendarnego komika: jego syn, Eugene Chaplin oraz wnuczka, Dolores Chaplin. „Cena sławy” znalazła się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Koniec lat 70. Oszust Eddy (Benoit Poelvoorde) wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman (Roschdy Zem). Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi, zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny.

"Cena sławy" w kinach od 10 lipca. Zobacz zwiastun filmu!

Gatunek: komediodramat Produkcja: Francja 2014 Scenariusz i reżyseria: Xavier Beauvois („Ludzie Boga”, „Pamiętaj, że umrzesz”, „Nord”) Obsada: Benoit Poelvoorde („3 serca”, „Wielkie wejście”, „Przepis na miłość”), Roschdy Zem („Intersections”, „Zimne światło dnia”, „Ponad prawem”), Seli Gmach, Chiara Mastroianni („3 serca”, „Kurczak ze śliwkami”, „Americano”, „Kot jaki jest, każdy widzi”), Nadine Labaki („Rio, I Love You”, „Dokąd teraz”, „Karmel”), Peter Coyote („Ostatnia wola”, „Wszystkie drogi prowadzą do domu”, „Za 5 dolarów”), Dolores Chaplin („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Fałszerze”, „Ulica uciech”), Eugene Chaplin

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×