"Cesar Millan na ratunek" w Nat Geo Wild od 4 maja!

Gdy nieznośne psiaki przejmują kontrolę nad ludźmi, bardzo często to my - właściciele - jesteśmy temu winni. Dzięki Cesarowi Millanowi przekonamy się, jak wielki wpływ mamy na zachowanie swoich pupili i jak wiele w terapii psa zależy od zmiany w nas samych.

Multimedia

Nowa seria "Cesar Millan na ratunek", już od 4 maja, o godz. 18.00, na Nat Geo Wild

W nowym programie "Cesar Millan na ratunek" nasz specjalista wykorzysta swoje niezrównane umiejętności, by pomóc społecznościom sterroryzowanym przez nieokiełznane czworonogi. Co tydzień pojedzie do nowego miasteczka, które desperacko potrzebuje jego pomocy. Wzywają go współpracownicy, krewni, przyjaciele i sąsiedzi, którzy nie radzą sobie z czworonożnym zagrożeniem, które postawiło ich życie na głowie. Cesar na własne oczy przekona się, jak psy sieją spustoszenie w sąsiedztwie, w psich parkach, a nawet w restauracjach i biurach. Może to być rozpuszczona chihuahua, która szaleje w rodzinnej firmie albo agresywny kundel, który terroryzuje całą okolicę. W każdym wypadku Cesar wykorzysta swą wiedzę, by życie psów i społeczności powróciło do równowagi.

W większości przypadków sami właściciele nieświadomie wzmagają problematyczne zachowania psów. Niektórzy traktują je, jak rozpieszczone dzieci, nie zwracając uwagi na złe nawyki lub uznając, że wcale nie są aż takie nieznośne. Inni z kolei w kontakcie z psem okazują strach i wahanie, pozwalając zwierzęciu, by zyskało przewagę i przejmowało kontrolę. Gdy Cesar przybywa na miejsce, dokonuje szybkiej oceny sytuacji i już po kilku chwilach zaczyna ją zmieniać. To nie magia. Spokojne, asertywne podejście, jakie przyjmuje przy rehabilitowaniu psów, przynosi błyskawiczne wyniki. W wielu przypadkach najtrudniejsza nie jest rehabilitacja samego psa, ale przekonanie otaczających go ludzi do tego, by zachowywali się jak pewni siebie przywódcy stada.

W każdym odcinku cyklu "Cesar Millan na ratunek" poznamy dwie historie, rozgrywające się w ramach jednej społeczności. By uzyskać podstawowe informacje, Cesar najpierw spotka się z osobami, które wysłały zgłoszenie. Następnie, w trakcie niezapowiedzianych wizyt w miejscach, w których psom zdarza się prezentować trudne zachowanie, oceni zwierzęta i ich właścicieli. W niektórych przypadkach będzie mógł przeprowadzić szybkie i skuteczne przeszkolenie "od ręki". Gdy sytuacja będzie poważniejsza, przeniesie zwierzaki do prowadzonego przez siebie Ośrodka Psychologii Psów na pogłębioną rehabilitację lub też zaprosi tam właścicieli, by w kontrolowanych warunkach mogli ćwiczyć i doskonalić swe zdolności przywódcze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×