Cezary 2020. Skandal podczas rozdania francuskich Oscarów! Nieobecny Roman Polański wygwizdany!

W piątek, 28 lutego, w Salle Pleyel w Paryżu odbyła się 45. ceremonia wręczenia Cezarów, czyli francuskich odpowiedników Oscarów. Emocji nie brakowało, chociaż nie mówimy o pozytywnych odczuciach. Gala odbyła się w atmosferze skandalu wokół Romana Polańskiego, który od lat jest oskarżany o nadużycia seksualne.

Multimedia

Protesty przed budynkiem, gwiazdy podczas nagród dla Romana Polańskiego, manifest aktorek oraz nieobecność polskiego reżysera podczas ceremonii - w ten sposób najłatwiej streścić galę rozdania Cezarów 2020. Roman Polański został nagrodzony za film "Oficer i szpieg" w kategoriach NAJLEPSZA REŻYSERIA oraz NAJLEPSZY SCENARIUSZ.

Marcelina Szlachcic zrobi karierę na miarę Roksany Węgiel? Czego nauczył ją program "The Voice"?Zobacz więcej

Taki werdykt nie spodobał się wielu osobom, począwszy od czytających werdykt, którym nazwisko Polański nie mogło przejść przez usta, po aktorkę Adele Haenel, która wyszła z sali na wieść o nagrodzie za najlepszą reżyserię dla Polańskiego, co uczyniło w tym samym czasie także kilka innych osób. Sam Roman Polański nie pojawił się gali z obawy o lincz.

Za najlepszy francuski film ubiegłego roku uznano "Nędzników" w reżyserii Ladj Ly. Najlepszą aktorką okazała się Anaïs Demoustier ("Alice et le maire"), najlepszy aktorem Roschdy Zem ("Roubaix, une lumière"), najlepszą aktorką drugoplanową Fanny Ardant ("Poznajmy się jeszcze raz"), natomiast aktorem drugoplanowym Swann Arlaud za film "Dzięki Bogu". Najlepszym filmem zagranicznym okazało się "Parasite", a animacją "Zgubiłam swoje ciało". Cezarem za najlepszym filmem debiutancki nagrodzono twórców świetnej produkcji pt. "Laleczka".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Maarioni2 (gość)

  Hej Marioni a jakby tak Twoją córkę puknął podczas castingu do filmu to też byś go tak chwalił ? Tchórz i tyle kasą się zasłania.

  05.03.2020 21:06
 • Fatigue (gość)

  je suis tout à fait d'accord ; la plupart des Français? alors: jaloux, hypocrites, mégalomanes.

  02.03.2020 11:28
 • Marioni (gość)

  Wszyscy się czepiaja Polańskiego, bo im po prostu zazdrość, że jest najlepszy.Jest Polakiem, a Polaków zawsze i wszędzie krytykują i mają za nic. Tylu pedofili jest obecnie i nikt ich nie karze publicznie. To jest zwykła nagonka, która się ciągnie dziesiątki lat. MASAKRA

  02.03.2020 10:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×