Cezary Pazura oskarża TVP Info o manipulację i wyjaśnia historię anegdoty o Januszu Gajosie. "Dajcie nam spokojnie żyć"

Cezary Pazura zareagował na materiał TVP Info, w którym przytoczona została jego anegdota o Januszu Gajosie. Aktor podkreśla, że doszło do manipulacji i głośno chce się temu sprzeciwić. O co dokładnie chodzi?

Multimedia

Cezary Pazura reaguje na materiał TVP Info

Po tym, jak na stronach TVP Info ukazał się artykuł, w którym opisane zostało pierwsze spotkanie Cezarego Pazury z grającym wówczas w serialu "Czterej pancerni i pies" Januszem Gajosem, sam autor historii postanowił zabrać głos w sprawie. Cezary Pazura podkreślił, że doszło do manipulacji ze strony dziennikarza TVP Info.

Cezary Pazura w obsadzie kolejnej części świątecznego hitu. Co połączy jego postać z Karoliną?Zobacz więcej

W opublikowanym w mediach społecznościowych filmie, Pazura wyjaśnia okoliczności powstania anegdoty, która została przytoczona i podkreśla, że od lat szanuje i podziwia Janusza Gajosa.

Dziennikarz, który dopuścił się tej manipulacji oparł swoją tezę na anegdocie, którą od kilkunastu lat z wielkim powodzeniem opowiadam wszystkim. Pierwszą osobą, która jej wysłuchała, była Magda Jethon i napisała ją w swojej książce. Kochani, powiem szczerze, że nie wiem co powiedzieć, ale dla mnie Janusz Gajos jest wybitnym i najwybitniejszym w tej chwili żyjącym polskim aktorem. Nie moją sprawą jest oceniać wolność wypowiedzi i jej granice. Jestem aktorem. Cenię i szanuję wszystkich ludzi. A manipulowanie moimi wypowiedziami, zwłaszcza anegdotą, której integralną, najważniejszą częścią jest puenta, urywanie jej przed puentą i pokazywanie jej nie w tym aspekcie, w którym chciałem ją umieścić - anegdotę, anegdota nie musi koniecznie pokrywać się z prawdą, bo jest anegdotą - jest niegodziwe i na to nie pozwalam (...)

Do nagranego wideo załączone zostały screeny maila, jakiego otrzymała od dziennikarza TVP Info Edyta Pazura - agentka Cezarego (prywatnie żona). Na koniec swojej wypowiedzi aktor zwrócił się z apelem do dziennikarzy. - Już nie proszę, błagam was: nie dzielcie ludzi. Nie manipulujcie naszymi słowami. Dajcie nam do cholery spokojnie żyć. Pozdrawiam was wszystkich z tych nieudanych wakacji" - zakończył Pazura.

Piotr Zelt podjął kroki prawne przeciwko TVP. "Trzeba piętnować ohydną, nachalną propagandę"Zobacz więcej

Przypomnijmy, że artykuł TVP Info pojawił się w momencie, kiedy Janusz Gajos jest krytykowany przez polityków partii rządzącej po tym, jak wziął udział w spotkaniu w ramach tegorocznej edycji Pol'And'Rock Festival.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • del Kichote (gość)

  @gość: "ciemny lud [...] jak głupki", nie to, co "ja i och-och-Rafał" (sic!). Reszta tekstu jeszcze mądrzejsza, a najlepsze to to "rozumiecie", lol.

  Ot widać wspomnianą "szkołę i wychowanie". Szkoła - po reformie tuskowej, a wychowanie - niech zgadnę: warsiawkowe z ich "skokami na głęboką wodę" itp. itd.

  Tacy ewidentnie lubią płacić niemcom extra: za gaz więcej niż anglik za ten sam gaz, tylko transportowany na większą odległość (1.5mld $ musieli ruscy oddawać z tuskowej umowy gazowej, bo teraz sprawę w sądzie przegrali o cenę gazu), albo za prąd więcej niż eskimos, też pod jakimś lipnym pretekstem z księżyca wziętym, bo na pewno nie z badań naukowych - te pamiętam, gdy były ogłaszane na bieżąco dawno temu: wpływ homo sapiens na klimat: 1%, w tym emisja CO2: 4% naturalnej emisji planety, z tego Polacy: 0%/0%. Ale dla sprytnych niemców i ich zarabiających na tym firm każdy pretekst jest dobry, żeby golić "polaczków".

  twojego "Rafała" to już w PlatfOrmers-wszelkich-nazw już jakby nie było - stara zasada jak świat: "mafia nigdy nie wybacza", zwłaszcza przegranych wyborów. W sumie fajnie.

  A, no i faktycznie "dno" w "zaprzjaźnionych mediach", "pokazujom" bardzo smutnego dyrektora szpitala, który bardzo się martwi, co on biedny zrobi, bo ma maseczek TYLKO na tydzień. Więcej i tak nie miałby gdzie składować. Albo bardzo smutnego "dziennikarzynę", biadolącego nad tym, że prezydent Duda "apelował do dziennikarzy o poparcie", na dowód pokazujom fragment zdania z wypowiedzi prezydenta "dlatego apeluję do was o wsparcie", po czym ów funkcyjny "dziennikarzyna" znów pokazuje swoją grobowo smutną minę. Fakt, "dno" i 5 metrów mułu. To kto, mówisz, to kupuje?...

  14.08.2020 06:01
 • gosc (gość)

  Dobre było jak szczuli na Rafała, wzieli dali kasę jakiemś ch . ten wypowiadał się że czeka na kasę dla firm ale Trzaskwoski nie chce mu jej dać, a potem ten sam gość był przedstawiony jako specjalista od spraw miedzynarodowych, rozumiecie jakie dno ? A ciemny lud kupuje , kupuje jak głupki ha ha ha

  11.08.2020 10:25
 • fasdf (gość)

  Tam same menty przecie

  11.08.2020 10:23
 • Realistka (gość)

  Pazura to człowiek który dla kasy zrobi wszystko to także kolekcjoner ślubów kościelnych adon Kichot wiadomo człowiek bez szkoły i wychowania

  09.08.2020 21:16
 • Annaaaa (gość)

  TVP miało prawo opublikować anegdotę i Pazura ma prawo poprosić o nie powielanie jej. Kulturalnie by było gdyby TVP zamilkło nas tą sprawą. I tyle. Żadna cenzura .

  09.08.2020 21:00
 • del Kichote (gość)

  @Rattus: a propos skłócania: no to ewangelicznie i po chrześcijańsku - nawrócicie się, odbędziecie pokutę, oddacie wszystkie skradzione dobra, zadośćuczynicie = pogadamy o pojednywaniu się.

  Inaczej możesz mówić o pojednywaniu się równie dobrze pewnemu niemcowi, którego widziałem w telepudle: opowiadał, że był dzieckiem w 1945 i na dwa dni przed wejściem Amerykanów do ich miasteczka do mieszkania jego rodziców weszło kilka hitlerowskich łbów i powiesili mu tatusia w kuchni przy dzieciach, bo "za mało popierał hitlera i dlatego niemcy przegrały wojnę". Trochę owemu niemcowi przeszkadzał fakt, że po wojnie ten, który powiesił mu ojca został burmistrzem tego miasteczka i był nim przez kilkanaście lat. I co? I nic. No właśnie...

  09.08.2020 07:40
 • del Kichote (gość)

  Rattus: faktycznie powinienem brać poprawkę na to, że po _tuskowej_reformie polskiego szkolnictwa "wyższe studia to takie lepsze liceum sprzed reformy", jak to określił prof.Wolniewicz - tak, ten sam Wolniewicz, który tak gorliwie pluje na PiS ("wszystkie ręce na pokład!", jak powiedział Tusk, he he).

  Nasze "słońce peru" dobrze wiedziało co robi z polską edukacją - niedouczonymi, a przede wszystkim nie nauczonymi kreatywnego=samodzielnego myślenia łatwiej się rządzi i łatwiej się ich okrada.

  ps.: Wpisz w google: "Tusk agent Oskar" - miłej lektury!

  09.08.2020 03:25
 • Rattus (gość)

  Del Kichote - Mam prośbę. Mógłbyś pisać po polsku ? Dość trudno zrozumieć Twoje wywody.

  Teraz niestety tyle trolli wszędzie co nas skłócają

  08.08.2020 20:55
 • Txc (gość)

  Jak za PRLu, tvpis znowu się sam zaorał.

  08.08.2020 17:56
 • Kuba (gość)

  Anegdota to krótki utwór literacki, który nie musi być prawdziwy.

  Ja znam anegdotę o papieżu srającym przez okno samolotu.

  08.08.2020 14:12
 • men (gość)

  Pazura a z czyich pieniedzy zyjesz z naszych wiec geba w kubel TVP to POlska stacja a jak chcesz sluchac innej z Gajosem to do Niemiec tam wasjako aktorow przyjma do mycia kibli w Kinie

  08.08.2020 08:27
 • del Kichote (gość)

  Jak ładnie widać, na czyim garnuszku jest ta czy inna gazetka. "Manipulowanie anegdotą" - jaaasne. Btw. jaka szkoda, że po dokładną treść wypowiedzi tego czy innego aktora trzeba sięgać do źródeł, czyli kont aktora itp., bo na gazetki "na garnuszku" nie ma co liczyć.

  Od manipulowania to jest "twn" i "Solorz-sat", i to nędznego manipulowania dla idiotów: jakiś wyjątkowo kiepski aktorski popis tamtejszych "dziennikarzy" na temat "co to nie powiedział polityk PiS", potem pokazane wycięte góra pół zdania owego polityka z wypowiedzi w zupełnie innej kwestii, i na zakończenie puenta "dziennikarza" równie nędzna aktorsko. Stricto łgarstwa klasy gebelszczyzna "dla opornych" - tylko że takich prawdziwych "opornych".

  A od dzielenia i szczucia to są liberałki-transformersi: "uszczelniamy system i dorzynamy watahę", "oszołomy", "my wykształciuchy, a nie mieszać się tam z tymi mocherowymi beretami" itd. itp. Co, skleroza u transformers-"dziennikarzy", czyli pamięć wybiórcza - zupełnie jak taka jedna gazetka (he he).

  Jeśli jakiś aktor (lub aktorzyna) liczy na kontrakty z twnu/solorzsatu i próbuje powiedzieć coś "mądrego" politycznie, lub twierdzi, że nie powiedział tego, co powiedział, to pogratulować kondycji egzystencjalnej - "Bozia talentu nie dała, trzeba sobie w życiu jakoś radzić". Z drugiej strony dla aktora mówiącego polityczną prawdę w tuskolandzie miejsc nie ma - pozostanie tylko emigracja, zupełnie jak w socjalizmie, kiedy to emigrowali zdolniachy, co nie chcieli się dzielić pieniążkami z partią, itp.

  ps.: Słyszałem wypowiedź p.Gajosa, asekuracyjną bez konkretów, ale stricto powtarzającą propagandówę twnu, czyli ofkos na rzecz jedynej słusznej - jak wynika z książki Piskorskiego - "deutsche eine partei"-platformers. To może być wszystko na temat tego pana - ale wg takiej czy innej gazetki "na garnuszku" to TVP chodziło o obecność tego pana gdzieś tam na czymś tam, jaaaasneee... I jeszcze coś: bardzo bym się zdziwił, gdyby p.Gajos nie został dokładnie obejrzany z każdej strony przez socjalistyczne ub, zanim pozwolili mu dostać fuchę w "czterech pancernych" (nota bene też zakłamanej historycznie propagandówie czerwonych)...

  08.08.2020 06:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×