Cezary Żak o podwójnej roli reżysera i aktora w spektaklu „Złodziej” [WIDEO]

Cezary Żak reżyseruje i występuje w jednej z głównych ról w spektaklu „Złodziej”, którego premiera odbędzie się dziś w Teatrze Capitol w Warszawie. W głównych rolach występują ponadto Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski oraz Leszek Lichota.

Multimedia

Cezary Żak przyznaje, że praca w podwójnej roli była największym wyzwaniem w jego karierze. – Na scenie było bardzo twórczo, ale i ostro – mówi.

Akcja komedii kryminalnej „Złodziej” koncentruje się wokół dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw, dla których przypadkowe spotkanie z włamywaczem stanie się pretekstem do przewartościowania swoich dotychczasowych relacji. W rolę tytułową wciela się Cezary Żak.

Bardzo trudno jest reżyserować samego siebie. To było dla mnie największe wyzwanie i na kilka dni przed premierą zorientowałem się, że największe pretensje mam do siebie – jako reżyser – do mnie – jako aktora. Wiem, że już raczej nigdy się nie zdecyduję na granie dużej roli w przedstawieniu, które sam reżyseruję – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Cezary Żak.

Zapytany o swoje wątpliwości podczas pracy w podwójnej roli Żak podkreśla, że w jego mniemaniu ma on za małe doświadczenie, by grać dużą rolę w reżyserowanym przez siebie spektaklu. Tak odpowiedzialna funkcja wymaga ogromnego skupienia oraz dystansu.

Nie da się porównać aktorstwa i reżyserii. Zupełnie inaczej patrzy się na spektakl, kiedy się stoi na widowni. Co innego jest ważne, trzeba złapać wiele wektorów, żeby zrealizować wspólny cel. W tym przypadku próby były bardzo intensywne. W spektaklu występują aktorzy, którzy nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i nie będą ślepo wykonywać zadań, które im powierzam jako reżyser. Na scenie było bardzo twórczo, ale i ostro. Efekt jest bardzo zadowalający i bardzo chciałem, żeby wszystko wyszło tak, jak zaplanowaliśmy – przyznaje Żak.

Cezary Żak przyznaje, że praca reżysera wydaje mu się niezwykle pociągająca i nie wyklucza, że w przyszłości chciałby się zająć reżyserią filmu pełnometrażowego. Na razie jest jednak całkowicie pochłonięty pracą w teatrze oraz na planie seriali.

Premiera „Złodzieja” odbędzie się 10 listopada w Teatrze Capitol w Warszawie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×