"Chłopaki mojego życia" tragikomiczna historia o marzeniach i nadziei [RECENZJA]

Czy pamiętacie jeszcze czas, gdy tak bardzo, bardzo chcieliście być dorośli, gdy marzyliście o tym, by wreszcie nikt nie mówił co można, co należy, czego nie wypada, jak się zachować, gdzie iść i o której wrócić? Na pewno pamiętacie! A czy pamiętacie ten moment, gdy pierwszy raz stwierdziliście, że nie chcecie dorosłości, że dobrze by było wrócić do tamtych czasów?

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

„Chłopaki mojego życia” to tragikomiczna historia właśnie w takim stylu. Są wczesne lata 50. Pochodząca z „porządnej” małomiasteczkowej rodziny 15-letnia Beverly chodzi do szkoły, zaczyna się interesować chłopakami i marzy o „dorosłości”. Na jednej z prywatek poznaje 18-letniego Raya, który zostaje jej chłopakiem. Szybko ją rzuca, ale… okazuje się, że Beverly jest w ciąży. Wbrew wszystkim decyduje się rzucić szkołę, wyjść za nieznanego właściwie jej chłopaka, urodzić i wychować dziecko. Szybko okazuje się, że Ray jest zupełnie nieodpowiedzialny i dziewczyna nie może na niego liczyć. Kiedy po siedmiu latach okazuje się, że jest narkomanem, Beverly decyduje się na rozwód. Ale wciąż nie porzuca swoich marzeń, by wyrwać się z tego miasteczka, wyjechać do Nowego Jorku i zostać pisarką…

To prawdziwa historia zrealizowana na podstawie autobiograficznej powieści Beverly d’Onofrio. Wzruszająca i zabawna dająca nadzieję tym, którzy nie wierzą, że może być lepiej. Ale też wskazówka, że nic nie dzieje się samo i wszystko trzeba wywalczyć. Reżyserka Penny Marshall, która ma już na koncie takie oparte na faktach tragikomiczne wyciskacze łez : „Przebudzenie:” (1990) czy „Ich własna liga (1992), i tym razem nie zawiodła. Dużo się też napracowała Drew Barrymore w roli głównej: po tej kreacji nikt już chyba nie powie, że nie ma aktorstwa w genach. A że raczej grywa w błahych produkcjach, to już inna sprawa.

Piotr Radecki

Komediodramat USA 2001, reż. Penny Marshall

"Chłopaki mojego życia" w telewizji - sprawdź datę emisji

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×