Chrzest - film, recenzja, opinie, ocena

Chłopak z prowincji, na którym ciąży wyrok mafii, trafia do Warszawy. Z pomocą teściów zakłada firmę, rozpoczyna nowe życie u boku żony i synka. Obmyśla, jak uratować rodzinę przed zemstą gangsterów.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Michał (Wojciech Zieliński) i Janek (Tomasz Schuchardt) są prawdziwymi kumplami, przyjaciółmi od serca. Łączy ich to, że kiedyś Michał uratował życie Jankowi, miejsce pochodzenia (prowincjonalne miasteczko), cel w życiu (dużo pieniędzy i „wielki świat”) oraz brak skrupułów w jego realizacji (współpraca z gangsterem „Grubym”).

Ich drogi rozchodzą się, kiedy Janek trafia do wojska a Michał zaczyna działać na własną rękę: poznaje Magdę (Natalia Rybicka) dzięki której wychodzi na prostą, zakłada firmę i osiąga wymarzony sukces. Nie może jednak uciec przed przeszłością, z którą chcąc nie chcąc musi się rozliczyć. Wtedy pojawia się Janek, który właśnie wyszedł z wojska i ma zostać ojcem chrzestnym syna Michała i Magdy. Film Michała

Wrony to mocne, męskie kino sprawnie zrealizowane i dobrze zagrane. „Chrzest” doceniono nie tylko w Gdyni (Srebrny Lew i cztery inne nagrody, w tym dwie aktorskie), ale także festiwalu w belgijskim Mons (cztery nagrody, w tym Grand Prix) oraz w Ploeszti (nagroda za reżyserię).

pr

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×