"Chwilami życie bywa znośne" zachwyca widzów na całym siecie

"Chwilami życie bywa znośne" - niebanalny film o niebanalnej polskiej noblistce, zrealizowany przez dziennikarkę Faktów TVN - Katarzynę Kolendę - Zaleską, urzeka widzów na całym świecie i podbija międzynarodowe festiwale.

Multimedia

W ciągu czterech lat od premiery, odbyło się kilkadziesiąt projekcji dokumentu w różnych zakątkach świata. Obecnie film tłumaczony jest na język perski i irańscy widzowie będą mogli obejrzeć go podczas pokazu w Teheranie.

Dokument "Chwilami życie bywa znośne" wyświetlano w Europie i poza nią, m.in. w Belgradzie na International Belgrade Poetry and Book Festival i w Nowym Yorku na The New York Polish Film Festival. Liczne pokazy odbyły się też we Włoszech, Niemczech i Izraelu, a kolejne zaplanowane są w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Telewidzowie w Holandii, Szwecji czy Portugalii mieli okazję obejrzeć film na szklanym ekranie, a we Włoszech czy Szwajcarii obraz będzie dostępny na DVD.

Wisława Szymborska, laureatka literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku, była niezwykłą kobietą, niebywale skromną, skrytą, ale też dowcipną. Miała rzesze oddanych fanów, jej wiersze pokochali Woody Allen czy Umberto Eco. Mimo oszałamiającej popularności, rzadko udzielała wywiadów i występowała publicznie. Dlatego film ten jest tak bardzo wyjątkowy. Stanowi swego rodzaju "spotkanie" z poetką, jest opowieścią o jej codzienności, nawykach, pasjach. Pokazuje zupełnie nieznane, nam czytelnikom, oblicze noblistki. Film zaskakuje, bawi, wzrusza. Jest hołdem oddanym poetce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×