"Ciężarówką przez Route 66". Dawid Andres znów zabiera nas w fascynującą podróż!

Droga matka, autostrada legenda. W czasach swej świetności uważana za najbardziej fascynującą drogę świata. Do dziś pozostaje najczęściej i najchętniej opisywana autostradą Stanów Zjednoczonych. Kto inny lepiej nadaje się do tego, by zabrać nas w podróż "Ciężarówką przez Route 66" niż Dawid Andres?

Multimedia

"Ciężarówką przez Route 66", od wtorku 26.11.2019 o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel! - sprawdź program tv

Route 66 to kultowa droga, którą znają wszyscy. Trasa licząca 4000 kilometrów była najważniejszą nitką komunikacyjną między Chicago i Los Angeles. Miała ogromne znaczenie gospodarcze dla całego kraju, w tym także dla mieszkańców małych miasteczek, przez które przebiegała - to ona umożliwiała ich rozwój. Od początku była inspiracją dla pisarzy, filmowców i muzyków. To droga legenda opisywana w literaturze ("Grona gniewu" Steinbecka), w popularnych piosenkach ("Route 66" Rolling Stones), grająca w filmach ("Urodzeni mordercy" Olivera Stone'a, "Thelma i Luise" Ridleya Scotta, animowane "Auta").

Program dla tych, którzy kochają Amerykę i spontaniczne podróże! Dokąd zabierze nas Marcin Prokop?Zobacz więcej

Biegnąca przez osiem stanów trasa, nazywana "Matką Dróg", dla wielu stała się synonimem przygody, ucieczki, niczym nieskrepowanej swobody i nieograniczonej wolności w amerykańskim stylu. Skreślona z listy autostrada w 1985 roku, dziś stała się atrakcją turystyczną. Dawid Andres zabierze nas w podróż pełną niezapomnianych historii i pokaże tę legendarną trasę z perspektywy kierowcy ciężarówki.

Kim jest Dawid Andres?

Pasję do podróżowania ma we krwi. Wraz z bratem jako jedyni na świecie pokonali Amazonkę rowerami amazońskimi (jego konstrukcja przypomina katamaran), a jego podróże 18-kołową ciężarówką przez Stany Zjednoczone śledziły tysiące fanów. Dla realizacji marzeń, pokona każdą przeszkodę, tym bardziej materialną. Kiedy nie miał pieniędzy, a chciał rozpocząć przygodę z podróżowaniem, podjął się pracy na statku pasażerskim. Z kolei by zwiedzić Stany Zjednoczone, postanowił zostać zawodowym kierowcą ciężarówki. Na prawo jazdy zarobił, pracując w charakterze pomocnika murarza.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×