Cinema Italia Oggi 2020. Ruszył przegląd nowego kina włoskiego! Jakie filmy mogą obejrzeć miłośnicy włoskiej kinematografii?

Już w dniach 23-27 lipca Włoski Instytut Kultury w Warszawie oraz kino Muranów zapraszają na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego: Cinema Italia Oggi. W ramach przeglądu będzie można obejrzeć filmy, które biły rekordy oglądalności, urzekły krytyków i zdobyły nagrody na festiwalach w kraju i za granicą - najlepsze włoskie produkcje z ostatnich lat.

Multimedia

CINEMA ITALIA OGGI 2020 - CO OBEJRZEĆ?

W programie Cinema Italia Oggi 2020 znalazły się m.in. filmowa adaptacja kryminału Donato Carrisi „W labiryncie” (L'uomo del labirinto). W rolach głównych - zdobywca Oscara Dustin Hoffman („Absolwent”, „Rain Man”) i Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Oni”, „Dziewczyna we mgle”). Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar.

Artur Żmijewski powraca jako ksiądz detektyw! Tłumy gapiów obserwują realizację nowych odcinków hitu TVP!Zobacz więcej

Drugim ważnym tytułem przeglądu będzie nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes film Marca Bellocchio „Zdrajca” (Il traditore), który w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów.

Tegoroczne Cinema Italia Oggi 2020 odbywa się w kilku kinach w całej Polsce. W Warszawie na miłośników włoskiej kinematografii czeka Kino Muranów, we Wrocławiu Kino Nowe Horyzonty, w Krakowie Kino pod Baranami, w Łodzi Kino Charlie, w Poznaniu Pałacowe Centrum Kultury Zamek, w Katowicach Kinoteatr Rialko, natomiast w Gdyni organizatorzy zapraszają do Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Filmem otwarcia Cinema Italia Oggi 2020 był jeden z największych przebojów włoskiego kina z 2019 roku, czyli doskonała komedia pt. „Sami bez mamy”.

Sprawdźcie, co oglądać podczas Cinema Italia Oggi 2020!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×