City placement, czyli polskie miasta w serialach! To nie tylko Warszawa i Kraków! Które miasta są lokowane w rodzimych produkcjach?

W polskich serialach często lokowane są miasta, które dzięki rodzimym produkcjom zyskują na popularności! Nie są to tylko Warszawa czy Kraków! W których miastach kręcono polskie seriale? Sprawdź!

Multimedia

Miasta w polskich serialach

W polskich serialach akcja często ma miejsce w wymyślonych miejscowościach, nierzadko są to wsie. Ale duża część rodzimych produkcji dzieje się w miastach, które są pokazywane na ekranie i zarazem promowane. Taki zabieg nazywany jest city placement i oznacza po prostu promowanie miasta poprzez pokazywanie danego miejsca w różnych produkcjach.

Grabina, Wadlewo i inne kultowe miejscowości! Gdzie są najpiękniejsze wsie z polskich seriali?Zobacz więcej

Jeżeli już jakiś serial dzieje się w mieście, jest to zazwyczaj Warszawa. Jednak jest kilka produkcji, które zdecydowały się na mniej oczywiste rozwiązanie i lokowało Toruń, Gdańsk czy mniejsze miasta jak Żyrardów i Giżycko. Jednak chyba najbardziej znanym przykładem city placement jest Sandomierz w "Ojcu Mateuszu". Wszyscy kojarzą to miejsce właśnie z tym serialem, a miasto też czerpie z tego korzyści.

Aktorzy, którzy zagrali kilka ról w "Ojcu Mateuszu"! Którzy pojawiali się w Sandomierzu jako inni bohaterowie?Zobacz więcej

W naszej galerii zebraliśmy dla Was kilka przykładów city placement w polskich serialach! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Gość (gość)

    Mogliby nakręcić jakiś serial w Tarnowie.

    25.04.2020 13:24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×