Cleo i Donatan i "My Słowianie" JADĄ na Eurowizję 2014!

Piosenka "My, Słowianie" Donatana & Cleo reprezentować będzie Polskę w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji - Kopenhaga 2014 - zdecydowała Telewizja Polska.

Multimedia

Ta najbardziej popularna piosenka ostatnich kilku miesięcy, zgodnie z wymogami konkursu, zostanie skrócona z obecnych 3 minut i 10 sekund do maksymalnie 3 minut. TVP rozważa też przygotowanie jej polsko-angielskiej wersji językowej do prezentacji w konkursie.

[sc]CZYTAJ TAKŻE: CLEO I DONATAN JEDNAK WYSTĄPIĄ NA EUROWIZJI 2014? [WIDEO] CAŁA EUROWIZJA W TVP?[/sc]

  • To naprawdę inteligentna parodia - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" kulturoznawca dr. Krzysztof Moraczewski - a jeśli ktoś bierze ją na poważnie, to nawet lepiej, śmieszniej.

Telewizja Polska dokonała tego wyboru na podstawie werdyktu specjalnie powołanej komisji, w której znaleźli się uznani dziennikarze i eksperci muzyczni. Ważnym głosem doradczym byli także fani tego konkursu w Polsce, obficie korespondujący z TVP i przysyłający swoje analizy oraz propozycje, a także Stowarzyszenie OGAE Polska ("Organisation Générale des Amateurs de l'Eurovision, zrzeszająca grupy miłośników Eurowizji, działa w 37 krajach).

Zdaniem ekspertów i większości fanów polski reprezentant powinien przedstawić piosenkę nowoczesną, świeżą, która odwołuje się do narodowości i muzycznych korzeni. Takie zasady przyświecały pierwszym konkursom Eurowizji.

Telewizja Polska tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji - Kopenhaga 2014 zaprezentuje na swoich trzech antenach: TVP1, TVP Polonia oraz TVP Rozrywka.

Przypomnijmy, że pierwszy półfinał konkursu odbędzie się 6 maja, drugi (z udziałem polskiego reprezentanta) - 8 maja, a finał - 10 maja. TVP1 pokaże skrót pierwszego półfinału oraz w całości i na żywo drugi półfinał i finał. Wydarzenia te poprzedzi jeszcze w kwietniu też w Jedynce (oraz w TVP Rozrywka) pięcioodcinkowy cykl "Gwiazdy Eurowizji!", promujący i przypominający konkurs. Na żywo oba półfinały i finał pokażą też TVP Polonia i TVP Rozrywka.

W tym roku mija 20 lat od debiutu polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Był to rok 1994, kiedy Edyta Górniak wyśpiewała drugie miejsce piosenką "To nie ja" z muzyką Stanisława Syrewicza do słów Jacka Cygana.

Ostatni raz TVP obecna była w konkursie piosenki Eurowizji, w roku 2011. Reprezentantem w konkursie w Duesseldorfie była wtedy Magdalena Tul, która została wybrana głosami widzów i zaprezentowała autorską piosenkę "Jestem".

Komentarze

Skomentuj
  • Borys (gość)

    Wiocha na wieś a nie na EŁRO WIZJE

    26.02.2014 11:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×