CNN ukazuje siłę dziewcząt w dokumencie "Girl rising"

Nowy cykl filmów dokumentalnych o inspirujących historiach dziewcząt z całego świata już od 23 czerwca na antenie CNN International

Multimedia

CNN International zaprasza na nową serię programów pt. "A Girl’s World" skoncentrowanych na ukazaniu inspirujących historii siedmiu młodych dziewcząt z różnych krajów, które pokonały przeszkody stojące im na drodze do edukacji. Serię otworzy film dokumentalny "Girl Rising", którego premierę w CNN International zaplanowano na 22 czerwca na godz. 21: 00.

Film "Girl Rising" został nakręcony zanim Malala Yousafzai, znana z działalności na rzecz edukacji kobiet w Pakistanie, została postrzelona przez talibów w drodze powrotnej ze szkoły do domu w dolinie Swat. Dokument przedstawia dziewczęta, które pochodzą z Afganistanu, Egiptu, Etiopii, Haiti, Nepalu, Peru oraz Sierra Leone, które tak jak Malala wbrew przeszkodom walczą o edukację i dążą do realizacji swoich marzeń.

Blisko dwugodzinny film w reżyserii nominowanego do Oscara Richarda E. Robbinsa został zrealizowany z udziałem laureatek nagród Akademii Filmowej: Cate Blanchett (narracja części o Haiti), Anne Hathaway (narracja części o Afganistanie), Meryl Streep (narratorka fragmentu o historii dziewczynki z Etiopii), a także Salmy Hayek (Peru), Chloë Moretz (Egipt), Seleny Gomez (Sierra Leone) oraz Kerry Washington (Nepal).

Dokument "Girl Rising" będzie można obejrzeć w CNN International w sobotę 22 czerwca o godz. 21:00 CET oraz w niedzielę 23 czerwca o godz. 03:00 CET i 15:00 CET.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×