"Co mi panie dasz" w aranżacji Adama Sztaby i w wykonaniu 700 artystów podbija sieć!

"Co mi panie dasz" w zupełnie nowej odsłonie podbija sieć. Adam Sztaba zaprosił do współpracy ponad 700 artystów, którzy wykonali hit Bajmu. W utworze można usłyszeć m.in. Cleo, Natalię Nykiel, Natalię Kukulską i Andrzeja Piasecznego.

Multimedia

"Co mi panie dasz" - Adam Sztaba podbija sieć

W środę, 29 kwietnia w serwisie YouTube pojawił się hit Bajmu "Co mi panie dasz" w zupełnie nowej odsłonie. Adam Sztaba wraz z ponad 700 artystami przearanżował dobrze wszystkim znany utwór. Dyrygent zaprosił do współpracy różnych muzyków: od amatorów po profesjonalistów, od nieznanych po największe gwiazdy. Jak sam przyznał na Facebooku:

(...) w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd - młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna. ❤️

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski ogłaszają, że będą mieli dziecko! Zobacz więcej

Pomysłodawczynią projektu była żona Adama Sztaby, co dyrygent podkreślił w swoim wpisie.

Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego.

W rozmowie z Plejadą Adam Sztaba przyznał, że to wszystko udało się dzięki kwarantannie. W innym wypadku przepełnione kalendarze gwiazd nie pozwoliłyby na zrealizowanie tak szalonego pomysłu.

Była to tytaniczna robota, ale dziś wiemy, że było warto. Gdyby nie kwarantanna to pewnie ten projekt nigdy by nie powstał, bo każdy z artystów byłby zajęty swoimi zadaniami. Od pomysłu, po efekt końcowy zajęło nam to trzy tygodnie. Dziękuję każdemu, kto dołożył do tego swoje dźwięki.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula zrobili serial ku pokrzepieniu serc! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

W projekcie udział wzięli: Natalia Nykiel, Natalia Kukulska, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Olga Szomańska, Patrycja Markowska, Kasia Moś, Kuba Badach, Ewa Farna, Damian Ukeje, Dorota Miśkiewicz, CLEO, Kasia Wilk, Andrzej Piaseczny, Ania Karwan, Sebastian Karpiel, Beata Kozidrak, Filmimage i SztabMusic.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Aneta (gość)

    Piosenka jest wręcz fantastyczna bo wszyscy śpiewają ją z głębi serca i to się czuje. Mnie porusza w jaki sposób jest wykonana a innych...

    01.05.2020 15:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×