"Colin in Black & White". Netflix zrobi miniserial o szkolnych latach aktywisty i sportowca Colina Kaepernicka

Już wkrótce widzowie z całego świata będą mogli obejrzeć produkcję „Colin in Black & White” opowiadającą o nastoletnim życiu słynnego aktywisty i sportowca Colina Kaepernicka. Twórcami tego miniserialu będą Kaepernick oraz nominowana do Oscara i nagrodzona statuetką Emmy Ava DuVernay.

Multimedia

Serial "Colin in Black & White" będzie opowiadać o licealnych latach Kaepernicka oraz o tym, jakie doświadczenia i wydarzenia go ukształtowały i doprowadziły do tego, czym obecnie się zajmuje. Wraz z DuVernay serial tworzy nominowany do nagrody Emmy Michael Starrbury (jest autorem scenariusza i producentem wykonawczym), zaś Kaepernick poza pracą przy produkcji wystąpi w roli narratora serialu.

Za sprawą sławnego protestu Colina Kaepernicka rozgorzała narodowa dyskusja o rasizmie i sprawiedliwości, która miała istotny wpływ na futbol, kulturę, a także na niego samego — powiedziała DuVernay. — Jego historia to opowieść o tożsamości, sporcie oraz duchu oporu i woli walki. Bardzo się cieszę, że ja i moja ekipa możemy opowiedzieć tę historię na Netflix.

Seriale o sporcie! "GLOW", "Gracze" i inne seriale dla fanów sportowych emocji!Zobacz więcej

Pomysł na ten składający się z sześciu odcinków serial zrodził się już w 2019 roku, a scenariusz ukończono w maju tego roku. Jest to historia młodości Kaepernicka, który jako czarne dziecko dorastał w białej rodzinie adopcyjnej, oraz o jego drodze do sukcesu jako futbolisty, który stara się określić swoją tożsamość. Dla Starrbury’ego i DuVernay to kolejna okazja do współpracy — ostatnio nakręcili razem słynny serial Netflix „Jak nas widzą”, który zdobył 16 nominacji do nagrody Emmy, m.in. za najlepszy scenariusz dla obojga twórców, a ostatnio nagrodzono go także nagrodą Peabody’ego.

Zbyt często kwestie rasizmu i historie Czarnych są przedstawiane z perspektywy ludzi białych — wyjaśnia Kaepernick. — Chcemy pokazać, z jak odmienną rzeczywistością mają do czynienia osoby czarne. Analizujemy konflikty na tle rasowym, z którymi jako adoptowane czarne dziecko zetknąłem się w białej społeczności w moich szkolnych latach. To dla mnie zaszczyt móc pokazać tę historię światu we współpracy z Avą.

Colin Kaepernick - kim jest?

Colin Kaepernick jest kontrowersyjnym futbolistą amerykańskim, który zapoczątkował ruch klękania w czasie odgrywania hymnu. Sam zawodnik podkreśla, że jest to gest sprzeciwu wobec brutalności policji oraz dyskryminacji rasowej w Stanach Zjednoczonych. Inni widzą w nim znieważanie hymnu.

Zobacz galerię

Źródło: Press Focus, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×