"Columbo", czyli niepozorny, ale szalenie skuteczny policjant na tropie w kultowym już serialu krymialnym!

"Columbo" to dość popularny w latach 70. serial kryminalny. Choć może wydawać się, że jest taki, jak inne, to jednak ma wiele cech charakterystycznych, które sprawiają, że nadal jest chętnie oglądany przez widzów. Dlatego dziś przypominamy fabułę i głównego bohatera serialu "Columbo"!

Multimedia

"Columbo" to serial emitowany w USA latach 1968–1978 oraz 1989–2003. W Polsce pierwszy raz pojawił się w latach 70., ale jest cały czas powtarzany przez wiele stacji. Opowiadał o tytułowym, dość specyficznym poruczniku Columbo, granym niezmiennie przez wszystkie sezony przez Petera Falka.

Co łączy Lucyfera i ojca Mateusza? Ten ranking może zaskakiwaćZobacz więcej

"Columbo" - fabuła

Głównym bohaterem tego serialu kryminalnego jest porucznik Columbo, rozwiązujący zagadki kryminalne. Konwencja tego serialu różni się trochę od innych tego typu produkcji, ponieważ na początku każdego odcinka poznajemy mordercę. Widzimy samo zabójstwo, motywy sprawcy i jego działania, które mają ukryć zbrodnię. Przez resztę odcinka obserwujemy śledztwo porucznika Columbo, który od razu odnajduje zabójcę, a przez resztę scen odwiedza go, zbiera dowody, by móc go w końcu aresztować. Co ciekawe, zbrodnie są dokonywane wyłącznie przez przedstawicieli klas wyższych, o wysokim statusie społecznym.

"Columbo" - rola tytułowa

Columbo słynie nie tylko z niesamowitych zdolności do rozgryzania najbardziej skomplikowanych zagadek, ale również z niepozornych szczegółów, które towarzyszą mu podczas każdego śledztwa. Są to: podniszczony prochowiec, cygaro w ustach i bacznie obserwujące otoczenie, szklane oko. Towarzyszy mu też pies basset, a jego słynny samochód to Peugeot 403 kabriolet. Columbo bardzo często wspomina o swojej żonie, jednak nigdy nie pojawiła się ona na ekranie.
Columbo przeprowadza z podejrzanymi długie rozmowy i często ich odwiedza, ale przedstawia się jako mało znaczący policjant i często demonstruje swoją nieudolność. Robi to wszystko po to, by uśpić czujność podejrzanych i wyciągnąć od nich jak najwięcej informacji.

"Columbo" - ciekawostki

Słynny strój porucznika Columbo, a dokładniej zmięty płaszcz był pomysłem odtwórcy tej roli Petera Falka, który wyciągnął go ze swojej szafy. Co ciekawe, przez pierwsze dziesięć lat serialu Columbo występował w tym samym zestawie - garniturze, koszuli, krawacie i butach - dzięki czemu serial miał rekordowo niski budżet, jaki kiedykolwiek został przeznaczony na męską garderobę do programu telewizyjnego!

W "Columbo" wystąpiło wielu znanych aktorów, ale i tak często zdarzało się, że ci sami aktorzy grali w kilku różnych odcinkach różne postaci. Jeden z nich, Mike Fally, pojawił się w aż 23 odcinkach! W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z przygód porucznika Columbo! Pamiętacie ten serial?

"Gra o tron" czy "Breaking Bad"? Oto najlepsze seriale XXI wieku! Zobacz więcej

Zobacz galerię

Aktorzy jednej roli

Komentarze

Skomentuj
  • Jen (gość)

    Uwielbiam Go.

    05.09.2021 13:05
  • Peter

    drobna pomyłka, aktor Mike Lally a nie Fally

    11.01.2020 14:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×