"Córki dancingu" z nagrodą specjalną Sundance Film Festival!

Stało się! "Córki dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, które na festiwalu filmowym Sundance elektryzowały widownię - która podzieliła się na wielkich zwolenników oraz wrogów obrazu - zostały dostrzeżone przez jury imprezy!

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:
"Córki dancingu". Triumf wyobraźni i kroplówka z gorzały [RECENZJA]

Debiutancki film Agnieszki Smoczyńskiej został uhonorowany Nagrodą Specjalną za unikalną wizję artystyczną oraz design. To w pełni zasłużone wyróżnienie!

To nie jedyny sukces polskiej kinematografii na Sundance Film Festival. Michał Marczak został uznany najlepszym reżyserem w konkursie World Cinema Documentary Competition i otrzymał nagrodę za film "Wszystkie nieprzespane noce".

"Córki dancingu" to opowieść o dwóch nastolatkach - Złotej i Srebrnej, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Autorem scenariusza "Córek Dancingu" jest Robert Bolesto. Za zdjęcia odpowiada Jakub Kijowski. Główne role w filmie Agnieszki Smoczyńskiej zagrały Marta Mazurek i Michalina Olszańska. W filmie wystąpili m.in. Kinga Preis, Andrzej Konopka, Jakub Gierszał i Magdalena Cielecka. Nagrodzony na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszy debiut i najlepszą charakteryzację debiut Agnieszki Smoczyńskiej wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Koproducentami filmu są Telewizja Polska i Platige Image. Film wszedł na ekrany polskich kin 25 grudnia. Jego dystrybutorem jest firma Kino Świat.

"Wszystkie nieprzespane noce” to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała najbardziej intymna i prawdziwa opowieść o młodych ludziach od czasu "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy. Film jest produkcją polsko-brytyjską. "Wszystkie nieprzespane noce" powstały w wyniku współpracy ENDORFINA studio (odpowiedzialnego m.in. za wielokrotnie nagradzany dokument "15 stron świata") i Pulse Films (producenta m.in. "20 000 dni na Ziemi"). Koproducentami filmu są Telewizja Polska oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sundance Institute i Brit Doc Circle Fund.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×