Cykl "Przed Hollywood" w czerwcu w ale kino+

W czerwcu ale kino+ odkryje przed widzami pięć filmów, które zainspirowały twórców z Hollywood i doczekały się amerykańskich remake’ów.

Multimedia

Emisje w cyklu "Przed Hollywood" w piątki od 1 do 29 czerwca o 20:10.

Cykl w ale kino+ rozpocznie "36", francuski thriller policyjny napisany i wyreżyserowany przez Olivera Marchala, byłego oficera paryskiej dochodzeniówki. Film, z Gerardem Depardieu w roli głównej, oparty jest na prawdziwej historii napadu na bank BNP. Twórcy inspirowali się też aferą tzw. "gangu skorumpowanych" - policjantów oskarżonych o wyłudzanie haraczy, napady i porwania. "36" zainteresował samego Roberta De Niro. Aktor postanowił wyprodukować amerykański remake, który ma wejść na ekrany kin w 2013 roku. Premiera francuskiego "36" w ale kino+ w piątek, 1 czerwca, o 20:10.

"Infernal Affairs: Piekielna Gra", thriller sensacyjny z Hongkongu okrzyknięty arcydziełem gatunku, to jeden z najlepszych azjatyckich filmów ostatnich lat. Bohaterami są tajny agent rozpracowujący struktury mafii oraz oficer policji, który w rzeczywistości pracuje dla gangu. Gdy obie strony odkrywają, że w ich szeregach działają szpiedzy, rozpoczyna się śmiertelna rozgrywka… Film "Infernal Affairs: Piekielna gra" zainspirował Martina Scorsese, który w 2006 roku nakręcił na jego podstawie "Infiltrację" z Leonardo DiCaprio i Mattem Damonem. Premiera "Infernal Affairs: Piekielnej Gry" w ale kino+ w piątek 8 czerwca, o 20:10.

Kolejnym tytułem cyklu będzie "Oskar" - francuska komedia pomyłek z 1967 roku z niezapomnianym Louisem de Funesem. Słynny komik gra szefa pewnej firmy, którego dzień zaczyna się od fatalnego zbiegu wydarzeń. We Francji film obejrzało ponad 6 milionów widzów, co dało "Oskarowi" drugą pozycję na liście najpopularniejszych tytułów roku. Prawie 30 lat później remake’u podjął się Mike Nichols, obsadzając w roli głównej Sylvestra Stallone’a. Premiera w ale kino+ w piątek, 15 czerwca, o 20:10.

"Dług", znakomity izraelski thriller szpiegowski, opowiada o agentach wywiadu, którym przed laty wymknął się "Chirurg" -śledzony przez nich nazistowski zbrodniarz. Po 35 latach, gdy okazuje się, że "Chirurg" żyje, byli już agenci postanawiają doprowadzić misję do końca. Film czterokrotnie był nominowany do nagród Izraelskiej Akademii Filmowej. Niedawno w kinach można było obejrzeć jego amerykański remake pod tym samym tytułem, z Helen Mirren w roli głównej. Premiera "Długu" w ale kino+ w piątek, 22 czerwca, o 20:10.

Specjalne miejsce w cyklu zajmuje chiński film "Miasto życia i śmierci" wyreżyserowany w 2009 roku przez Lu Chuana. To oparty na historycznych faktach dramat, przedstawiający jeden z najtragiczniejszych epizodów II wojny światowej - dokonaną przez armię japońską masakrę ludności cywilnej miasta Nanking. Rzeź w Nankingu stała się tematem m.in. zrealizowanego w 2011 przez chińskiego reżysera Zhanga Yimou obrazu "Kwiaty wojny", w którym jedną z głównych ról zagrał Christian Bale. Premiera "Miasta życia i śmierci" w ale kino+ w piątek, 29 czerwca, o 20:10.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×