CZ-PL festival. Paweł Królikowski zaprasza na Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. Co w programie? [WIDEO]

Kudowa Zdrój w dniach 27, 28 i 29 lipca 2018r., za sprawą III już edycji Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej CZ-PL, będzie miejscem spotkania dwóch bliskich sobie narodów – polskiego i czeskiego, które przez trzy festiwalowe dni połączy wspólna, kulturalna zabawa przy dobrze zaśpiewanej piosence. W tegorocznej edycji udział wezmą, między innymi: Ewa Farna, Marek Piekarczyk, Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk, Gabi Gold, Artur Andrus, Kacper Kuszewski, Darek Kordek i inni artyści.

Multimedia

Paweł Królikowski, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu:

Jednym z powodów powstania Festiwalu CZ_PL była chęć uświadomienia, że dwa sąsiadujące miasta Kudowę-Zdrój i Nachod więcej łączy niż dzieli, a wspólne śpiewanie i wymiana kulturalna sprzyjają budowaniu więzi między narodami, co w dzisiejszych czasach ma wyjątkową wartość. Nachod to wspaniały gród, który po bratersku i po siostrzanemu sąsiaduje z Kudową, w której organizujemy Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej – już po raz trzeci! Nachod i Kudowa to miasta europejskie i chcemy, żeby z nich promieniały: radość, pogoda, mądrość, literatura, kultura, sztuka… na słowach piosenek polskich i czeskich. Tu – w Kudowie i Nachodzie – jest naprawdę fantastycznie. Warto tu przyjechać! Także na Festival CZ-PL, który, przypominam, odbywa się w dniach 27, 28, 29 lipca.

Małgorzata Rozenek-Majdan z kolejnym programem już jesienią!Zobacz więcej

Festiwal cieszy się wysoką rangą także poprzez udział znakomitych, artystów i gwiazd o międzynarodowej sławie – udział w tegorocznej edycji wezmą: Ewa Farna, Marek Piekarczyk, Kacper Kuszewski, Darek Kordek i wielu innych artystów.

Poprzednie dwie edycje zostały świetnie przyjęte przez festiwalowych uczestników, widzów, telewidzów jako wspaniała i potrzebna impreza, podczas której dwa przygraniczne miasta – Kudowa-Zdrój i Nachod celebrują partnerstwo polsko-czeskie.

Dua Lipa zaśpiewa piosenkę do 25. filmu o Jamesie Bondzie? [WIDEO]Zobacz więcej

Festival objęty jest licznymi patronatami: ponownie MKiDN, Ambasady Czeskiej i Czeskiego Centrum, Czeskiej Telewizji i Publicznego Radia Czeskiego. Mecenasi Festivalu: Unipetrol, ZAIKS, Uzdrowiska Kłodzkie, Miasto Kudowa. Festival został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Koncert będzie ponownie retransmitowany przez TVP2.

Informacje na temat imprezy oraz pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Tubylec (gość)

    Kudowa to dziura a nie europejskie miasto

    24.07.2018 06:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×