"Czarna Pantera". Szokujące wieści z Hollywood! Chadwick Boseman nie żyje. Aktor miał tylko 43 lata!

Ta informacja wstrząsnęła fanami kina na całym świecie. Nie żyje Chadwick Boseman. Aktor miał tylko 43 lata.

Multimedia

Chadwick Boseman nie żyje

Szok i niedowierzanie - to reakcje fanów kina na całym świecie po tym, jak poinformowano o śmierci Chadwicka Bosemana. Odtwórca roli "Czarnej Pantery" i marvelowski "Avengers" od czterech lat walczył z rakiem jelita grubego. Nie ogłaszał publicznie swojej choroby, a kolejne filmy realizował pomiędzy operacjami i chemioterapiami.

Chadwick Boseman urodził się w Anderson 29 listopada 1977 roku. Już jako dziecko był zafascynowany kinem i teatrem, więc nic dziwnego, że ukończył studia aktorskie i reżyserskie. Jego kariera rozpoczęła się w 2003 roku, gdy początkowo zaczął grywać w serialach, z "Brygadą ratunkową", "Ostrym dyżurem" i "Dowodami zbrodni" na czele.

"Czarna Pantera". Najlepszy film Marvela? Nie żartujmy Zobacz więcej

Czas na karierę filmową przyszedł w roku 2008, gdy Boseman zagrał w filmie "Ekspres - bohater futbolu". Większą uwagę zwrócono na niego, gdy w 2013 roku zagrał główną rolę w filmowej biografii afroamerykańskiego baseballisty Jackiego Robinsona pt. "42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy". Później przyszedł czas na "Ostatni gwizdek" i kolejną biografię, tym razem Jamesa Browna pt. "Get On Up", co przyniosło mu kolejne wyróżnienia.

Prawdziwa sława jednak dopiero nadeszła w momencie, gdy Chadwick Boseman stał się częścią superbohaterskiego uniwersum Marvela. Najpierw jako Czarna Pantera pojawił się w filmie " Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (2016), a następnie doczekał się solowego filmu "Czarna Pantera" (2018), który już osiągnął status kultowego i jest jednym z najważniejszych filmów dla czarnoskórej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Kolejne filmy z cyklu to "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec gry".

Filmografię Chadwicka Bosemana zamyka obraz "Pięciu braci", który wyreżyserował Spike Lee.

Źródło: Cover Video/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×