"Czarne pola". Przemysław Wojcieszek przygotowuje serial kryminalny! Kto w obsadzie? Kiedy premiera? [ZAPOWIEDŹ+ZDJĘCIA]

Przemysław Wojcieszek, jeden z najbardziej nieszablonowych polskich twórców filmowych i teatralnych, postanowił nakręcić serial kryminalny! Produkcja będzie zatytułowana "Czarne pola". Sprawdźcie szczegóły projektu!

Multimedia

"Czarne pola" to mocny współczesny serial kryminalny osadzony w rzeczywistości polskiego pogranicza. Wojcieszek chce pokazać tę rzeczywistość bez upiększeń. W obecnych warunkach: ścisłej cenzury politycznej (w TVP) i korporacyjnej (wszędzie indziej) jest to niemożliwe bez społecznego wsparcia. Dlatego też twórca zdecydował się na zebranie finansowania na realizację pilota serialu poprzez crowdfunding:

Chcemy oprzeć finansowanie tego serialu na publicznych subskrypcjach na kolejne odcinki. Jest to ryzykowne i pracochłonne, ale nie widzę w tej chwili innego sposobu na zrealizowanie takiej produkcji, nawet przy założeniu, że wszyscy pracujemy przy niej pro bono (a tak będzie, przynajmniej na początku) - mówi Przemysław Wojcieszek.

Kontrowersyjny reżyser wyświetli antypisowski film na... budynku siedziby Prawa i Sprawiedliwości! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Autor nie ukrywa, że ambicje "Czarnych pól" są naprawdę duże, a serial ma się odróżniać od innych tego typu polskich produkcji:

Prowincjonalne miasteczko. Okaleczone ciało znalezione w lesie. Dwóch gliniarzy przeciwko całemu światu. Intensywność na poziomie szaleństwa. Żadnej ściemy, żadnych kompromisów. Robimy jedyny serial kryminalny o dzisiejszej Polsce i to na światowym poziomie. Robimy coś, o czym inni boją się nawet pomyśleć. Mrok, wściekłość, ekstremalna pasja. To nie jest śmietnik dla zużytych celebrytów, to format telewizyjny, który podbije świat! Co Ty na to? Zabierasz się z nami? Masz dosyć telenowel. Zastanawiasz się jak to możliwe, że w czterdziestomilionowym kraju nie powstają takie seriale jak "Detektyw" czy "Most nad Sundem". Masz dosyć produkcji, które unikają nieupiększonej polskiej rzeczywistości. Wkurzają Cię żenujące, źle napisane scenariusze polskich seriali. To świetnie, bo nas też! Wkurzają nas stare dziady kierujące do produkcji scenariusze z księżyca. Tymczasem zmienia się rynek, na który powoli wchodzi streaming. Należy przyspieszyć zmianę jakościową. Jedynym sposobem na gruntowną zmianę jest terapia szokowa - serial, który zmieni status quo.

W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes zaczynają ginąć miejscowi lewicowcy. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez - dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca.

W obsadzie "Czarnych pól" znaleźli się Mateusz Krzyk (Robb), Albert Pyśk (Młody), Paweł Palcat (Proboszcz) oraz Sylwia Boroń (Adzior). Scenariusz i reżyseria: Przemysław Wojcieszek. Za zdjęcia będzie odpowiadać Zofia Goraj, a muzyką zajmie się Filip Zawada.

Szczegóły dotyczące finansowania serialu "Czarne pole" można znaleźć w serwisie polakpotrafi.pl.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×