Czarne stopy - film, recenzja, opinie, ocena

Grupa chłopców wyjeżdża na obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Nadają swemu zastępowi nazwę "Czarne stopy". Intrygują ich różnorakie znaki przekazywane przez tajemnicze Leśne Oko.

Multimedia

NASZA OCENA: 3/5

Adaptacja powieści Seweryny Szmaglewskiej pod tym samym tytułem. Rok 1952. Grupa chłopców wyjeżdża na obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Nadają swemu zastępowi nazwę Czarne Stopy.

Intrygują ich znaki przekazywane przez tajemnicze Leśne Oko. W czasie turnusu odzyskują proporzec, który zabrały im harcerki z pobliskiego obozu, poddani zostają próbie ognia i wody, pomagają stawiać snopki samotnemu gospodarzowi, przeżywają przygodę z bykiem, zaskakuje ich burza, a z rzeki ratują topiące się szczenięta. Leśne Oko wyznacza Czarnym Stopom spotkanie w lesie.

Okazuje się, że jest to były partyzant świętokrzyski. Rolę filmowej drużyny zagrała autentyczna 28 Łódzka Drużyna Harcerzy im. Antoniego Olbromskiego z Hufca ZHP Łódź-Polesie, a zdjęcia do filmu realizowane były w czasie letniego obozu nad rzeką Szum w okolicach wsi Rebizanty.

dp

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • dyma (gość)

    Nad rzeka Tanew, w okolicach rezerwatu"Szumy nad Tanwia", w okolicach wsi Rebizanty

    02.09.2017 23:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×