"Czarnobyl". Aktorzy serialu HBO prywatnie. Jak wyglądają bez charakteryzacji? Sprawdź, kto najbardziej zmienił się do roli!

Serial "Czarnobyl" podbił serca widzów nie tylko za sprawą poruszającej historii. Świetne kreacje aktorskie z pewnością przyczyniły się do ogromnego sukcesu produkcji HBO. Część aktorów spędziła długie godziny w charakteryzatorni, aby dostać "nową" twarz, dzięki której mogli wiernie odtworzyć graną przez siebie postać. Kto najbardziej zmienił się do roli? Zobacz, jak aktorzy z serialu "Czarnobyl" wyglądają prywatnie!

Multimedia

Walerij Legasow, Boris Szczerbina, Wasilij Ignatenko i jego żona Ludmiła, Anatolij Diatłow czy Aleksandr Akimow to tylko część postaci, które pojawiły się w serialu "Czarnobyl" opowiadającym o największej w historii awarii reaktora atomowego, która miała miejsce 1986 roku na terenie należącej wówczas do Związku Radzieckiego Ukrainie. W produkcji HBO zagrało mnóstwo znakomitych aktorów i aktorek m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson, Paul Ritter, Donald Sumpter czy Adrian Rawlins.

Większość z nich stanęła przed naprawdę trudnym wyzwaniem, bo wcielili się postacie historyczne. Aktorzy, którzy zostali obsadzeni w tych rolach, musieli nie tylko w pewnym stopniu przypominać wyglądem kreowaną postać, ale i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby wiernie oddać jej charakter. Nad przemianą aktora w postać historyczną pracował oczywiście cały sztab ludzi zajmujących się charakteryzacją, czy makijażem. Bez ich wkładu wielu bohaterów nie byłoby w stanie w pełni zaistnieć na ekranie.

Postacie historyczne kontra bohaterowie serialu HBO. Podobieństwo w niektórych przypadkach jest uderzające!Zobacz więcej

Doskonałym przykładem wiernego odwzorowania postaci historycznej w serialu "Czarnobyl" jest rola Davida Dencika, który wcielił się w Michaiła Gorbaczowa — sekretarza generalnego Komitetu Centralnego KPZR. Początkowo dobór aktora pod względem podobieństwa do słynnego polityka mógł budzić pewne wątpliwości. Sam David Dencik w jednym z wywiadów przyznał nawet, że podczas castingu przymierzano go również do innych ról. Fryzura, okulary i charakterystyczne znamię na głowie — to wszystko sprawiło jednak, że szwedzki aktor po pięciu godzinach spędzonych w charakteryzatorni mógł dosłownie przeistoczyć się w graną przez siebie postać.

Najłatwiejsze zadanie (teoretycznie) miała Emily Watson. Jej Uliana Chomiuk to jedna z niewielu fikcyjnych postaci w serialu "Czarnobyl". Aktorka w wywiadach podkreśla, że Chomiuk to tak naprawdę zlepek różnych prawdziwych osób — naukowców i fizyków jądrowych, którzy przed laty starali się odkryć prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

W galerii znajdziesz zdjęcia aktorów przed i po charakteryzacji do serialu. Sprawdź, kto najbardziej zmienił się do roli w "Czarnobylu".

Zobacz galerię

O serialu "Czarnobyl":

26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci. Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora. Składający z pięciu odcinków miniserial opowiadający o największej w historii awarii reaktora atomowego, która miała miejsce 1986 roku na terenie należącej wówczas do Związku Radzieckiego Ukrainie.

Czy będzie 2. sezon? Twórca serialu odpowiada stanowczo!Zobacz więcej

W głównych rolach występują nominowany do nagrody Emmy Jared Harris (serial Mad Men), zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Stellan Skarsgard (Prostoduszny morderca) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Emily Watson (Przełamując fale). Obok nich pojawiają się również Paul Ritter (Harry Potter i Książę Półkrwi), nominowana do BAFTY Jessie Buckley (Pod ciemnymi gwiazdami), Adrian Rawlins (Harry Potter i więzień Azkabanu) oraz Con O’Neill (System sprawiedliwości). Twórcą scenariusza był Craig Mazin (Kac Vegas w Bangkoku), a za reżyserię odpowiadał Johan Renck (serial Breaking Bad). Producentem obrazu jest HBO.

Komentarze

Skomentuj
  • Gość (gość)

    Błąd w galerii - aktor podpisany jako Adrian Rawlins to Mark Gatiss.

    11.06.2019 06:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×