"Czarnobyl". HBO udostępniło bonusowy odcinek! To rozszerzenie historii Walerija Legasowa i nie tylko!

To jeszcze nie koniec serialu "Czarnobyl". HBO postanowiło udostępnić bonusowy materiał, który rozszerza historię Walerija Legasowa i nie tylko! Czy to zapowiedź kontynuacji serialu? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Miniserial "Czarnobyl" to tegoroczny hit HBO. Poruszająca historia o awarii elektrowni jądrowej spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem widzów. Po zaledwie trzech tygodniach od premiery w serwisie HBO GO "Czarnobyl" przebił nawet "Breaking Bad" i "Grę o tron" w rankingu najlepiej ocenianych seriali w serwisie IMDb.

"Czarnobyl" lepszy od "Gry o tron"! Tak ocenili internauci! [TOP20]Zobacz więcej

Specjalnie dla fanów serialu o wybuchu w elektrowni jądrowej, stacja HBO udostępniła bonusowy materiał, który rozszerza m.in. historię Walerija Legasowa (w tej roli Jared Harris). 6. odcinek serialu "Czarnobyl" to podcast z udziałem aktora, twórcy serialu — Craiga Mazina oraz prezentera Petera Sagala.

W słuchowisku opowiadają oni nie tylko o radzieckim fizyku jądrowym. Jednym z tematów ich rozmowy jest tajemniczy wybuch na poligonie rosyjskiej marynarki wojennej, do którego doszło w sierpniu br. Zdarzenie to zostało przez wielu komentatorów nazwane „drugim Czarnobylem”.

Materiał zatytułowany "The Chernobyl Podcast | Part Six: Bonus Episode With Jared Harris" dostępny jest w popularnych serwisach streamingowych.

TOP 22 najlepszych seriali wszech czasów. Jest hit z 2019 roku!Zobacz więcej

Czy będzie 2. sezon "Czarnobyla"?

Serial "Czarnobyl" nie będzie kontynuowany. Poinformował o tym sam twórca serialu, który nie wyklucza jednak dalszej współpracy z HBO, ale już przy innych projektach.

Gdybym przyszedł do HBO i powiedział, że chcę robić kolejny sezon "Czarnobyla", tylko o innej tragedii, jak np. Bhopal, Fukushima czy coś w tym stylu, potrafię sobie wyobrazić, że pojawiłoby się zainteresowanie – wskazuje Mazin w rozmowie z serwisem Decider.

Zobacz galerię

O serialu "Czarnobyl":

26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci. Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora. Składający z pięciu odcinków miniserial opowiadający o największej w historii awarii reaktora atomowego, która miała miejsce 1986 roku na terenie należącej wówczas do Związku Radzieckiego Ukrainie.

W głównych rolach występują nominowany do nagrody Emmy Jared Harris (serial Mad Men), zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Stellan Skarsgard (Prostoduszny morderca) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Emily Watson (Przełamując fale). Obok nich pojawiają się również Paul Ritter (Harry Potter i Książę Półkrwi), nominowana do BAFTY Jessie Buckley (Pod ciemnymi gwiazdami), Adrian Rawlins (Harry Potter i więzień Azkabanu) oraz Con O’Neill (System sprawiedliwości). Twórcą scenariusza był Craig Mazin (Kac Vegas w Bangkoku), a za reżyserię odpowiadał Johan Renck (serial Breaking Bad). Producentem obrazu jest HBO.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×