"Czarnobyl". Postacie historyczne kontra bohaterowie serialu HBO. Podobieństwo w niektórych przypadkach jest uderzające!

W serialu "Czarnobyl" śledzimy losy ludzi, których życie radykalnie zmieniło się 26 kwietnia 1986 roku, po awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Miniserial HBO to fabularyzowana opowieść, ale nie mogło w niej zabraknąć postaci historycznych. Jeśli zastanawiasz się, w jakim stopniu aktorzy grający w serialu "Czarnobyl" zostali upodobnieni przez charakteryzatorów do rzeczywistych wizerunków osób uczestniczących w wydarzeniach z tamtych lat, to przychodzimy z pomocą. Sprawdź nasz zestawienie: postacie historyczne kontra bohaterowie serialu HBO!

Multimedia

"Czarnobyl" to jeden z najgłośniejszych seriali 2019 roku. W hitowej produkcji HBO pojawia się mnóstwo postaci historycznych - polityków, pracowników elektrowni jądrowej, naukowców i fizyków jądrowych oraz cywilów, którzy uczestniczyli w tragicznym wydarzeniu z 1986 roku. Czy charakteryzatorom i makijażystom udało się wiernie odtworzyć postacie historyczne?

Jeśli zastanawiasz się, w jakim stopniu bohaterowie serialu HBO przypominają rzeczywiste wizerunki osób uczestniczących w wydarzeniach z tamtych lat, to przychodzimy z pomocą. W galerii znajdziesz porównanie zdjęć postaci historycznych z ich serialowymi odpowiednikami. W niektórych przypadkach podobieństwo jest uderzające!

Jessie Buckley, czyli serialowa Ludmiła Ignatenko w życiu prywatnym wygląda zupełnie inaczej! Zobacz więcej

Sprawdź, w jakim stopniu aktorzy grający w serialu "Czarnobyl" zostali upodobnieni do prawdziwych postaci! W zestawieniu na próżno szukać jednak bohaterki, w którą wcieliła się Emily Watson. Jej Uliana Chomiuk to jedna z niewielu fikcyjnych postaci w serialu "Czarnobyl". Aktorka w wywiadach podkreśla, że Chomiuk to tak naprawdę zlepek różnych prawdziwych osób — naukowców i fizyków jądrowych, którzy przed laty starali się odkryć prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

Zobacz galerię

O serialu "Czarnobyl":

26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci. Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora. Składający z pięciu odcinków miniserial opowiadający o największej w historii awarii reaktora atomowego, która miała miejsce 1986 roku na terenie należącej wówczas do Związku Radzieckiego Ukrainie.

Aktorzy serialu HBO prywatnie. Sprawdź, jak wyglądają bez charakteryzacji!Zobacz więcej

W głównych rolach występują nominowany do nagrody Emmy Jared Harris (serial Mad Men), zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Stellan Skarsgard (Prostoduszny morderca) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Emily Watson (Przełamując fale). Obok nich pojawiają się również Paul Ritter (Harry Potter i Książę Półkrwi), nominowana do BAFTY Jessie Buckley (Pod ciemnymi gwiazdami), Adrian Rawlins (Harry Potter i więzień Azkabanu) oraz Con O’Neill (System sprawiedliwości). Twórcą scenariusza był Craig Mazin (Kac Vegas w Bangkoku), a za reżyserię odpowiadał Johan Renck (serial Breaking Bad). Producentem obrazu jest HBO.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×