"Czarnobyl". Twórca serialu HBO apeluje do widzów odwiedzających Strefę Wykluczenia. Niektórzy za nic mają powagę tego miejsca!

Serial "Czarnobyl" gwałtownie wpłynął na rozwój turystyki w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wielu fanów produkcji HBO pragnie na własne oczy zobaczyć miejsce awarii reaktora jądrowego. Niestety niektórzy nie potrafią się tam zachować! Zauważył to twórca serialu HBO, który apeluje teraz do widzów o szacunek i godne zachowanie w miejscu tragedii.

Multimedia

Po emisji serialu "Czarnobyl" Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej przeżywa istne oblężenie. Jak wynika z najnowszych badań turystyka w tym miejscu wrosła o około 30-40 procent od premiery produkcji HBO. Dla części odwiedzających to przede wszystkim miejsce katastrofy. Są jednak i tacy, którzy nie rozumieją powagi tego miejsca, traktując Strefę Wykluczenia jako typową atrakcję turystyczną, w której należy zrobić idealne zdjęcie, aby zgarnęło ono mnóstwo polubień w mediach społecznościowych.

Zachowanie turystów odwiedzających miejsce awarii reaktora jądrowego nie uszło uwadze twórcy serialu "Czarnobyl". Craig Mazin postanowił zaapelować do widzów o szacunek i godne zachowanie w miejscu tragedii.

To fantastycznie, że "Czarnobyl" zainspirował falę turystyki do Strefy Wykluczenia. Ale tak, widziałem zdjęcia, które krążą po sieci. Jeżeli odwiedzasz to miejsce, pamiętaj proszę, że wydarzyła się tam straszna tragedia. Zachowaj szacunek dla wszystkich, którzy w niej ucierpieli i zginęli. - napisał.

Postacie historyczne kontra bohaterowie serialu HBO. Podobieństwo w niektórych przypadkach jest uderzające!Zobacz więcej

W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć turystów w kontrowersyjnych pozach czy kusych strojach. Część z nich możecie zobaczyć w naszej galerii. Niektóre z nich są z pewnością niestosowne.

Zobacz galerię

O serialu "Czarnobyl":

26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci. Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora. Składający z pięciu odcinków miniserial opowiadający o największej w historii awarii reaktora atomowego, która miała miejsce 1986 roku na terenie należącej wówczas do Związku Radzieckiego Ukrainie.

Czy będzie 2. sezon? Twórca serialu odpowiada stanowczo!Zobacz więcej

W głównych rolach występują nominowany do nagrody Emmy Jared Harris (serial Mad Men), zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Stellan Skarsgard (Prostoduszny morderca) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Emily Watson (Przełamując fale). Obok nich pojawiają się również Paul Ritter (Harry Potter i Książę Półkrwi), nominowana do BAFTY Jessie Buckley (Pod ciemnymi gwiazdami), Adrian Rawlins (Harry Potter i więzień Azkabanu) oraz Con O’Neill (System sprawiedliwości). Twórcą scenariusza był Craig Mazin (Kac Vegas w Bangkoku), a za reżyserię odpowiadał Johan Renck (serial Breaking Bad). Producentem obrazu jest HBO.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×