"Czas honoru" laureatem konkursu "Strażnik Pamięci"

Twórcy serialu "Czas Honoru" zostali wyróżnieni tytułem Strażnika Pamięci 2013 tygodnika "Do Rzeczy".

Multimedia

Podczas wtorkowej, uroczystej gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich nagrodę odebrali autorzy serialu, Jarosław Sokół, Michał Kwieciński, Ewa Wencel oraz dyrektor TVP2, Jerzy Kapuściński.

Finaliści pierwszej edycji konkursu tygodnika "Do Rzeczy" zostali wyłonieni spośród ponad 170 twórców, ponad 60 instytucji i 20 mecenasów. W sumie do redakcji tygodnika napłynęło ponad 700 zgłoszeń.

CZYTAJ TAKŻE: ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZDJĘCIA DO 6. SEZONU "CZASU HONORU"

Autorzy "Czasu honoru", jednego z najbardziej popularnych seriali TVP2, otrzymali prestiżową statuetkę w kategorii TWÓRCA.

Kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego "Do rzeczy", Pawła Lisickiego, doceniła serial za przywrócenie wiary w to, że można uczciwie, a przy tym w atrakcyjnej formie, opowiadać o polskiej historii. "Czas honoru" pierwotnie zaplanowany był jako opowieść o jednym z mniej znanych epizodów II Wojny Światowej - walce polskich dywersantów "Cichociemnych" z Niemcami. Ostatecznie serial przekształcił się w sagę o polskim oporze w obliczu okupacji niemieckiej, jak i - po roku 1945 - okupacji sowieckiej. "To jedna z nielicznych polskich produkcji, które w ostatniej dekadzie wzbudziły prawdziwy entuzjazm widzów, w atrakcyjny dla odbiorcy sposób odkłamując naszą historię" - czytamy w uzasadnieniu werdyktu. Serial reżyserowali m.in. Michał Kwieciński, Michał Rosa, Wojciech Wójcik, Grzegorz Kuczeriszka, Waldemar Krzystek. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół, Jerzy Matysiak i Ewa Wencel.

"Czas honoru", w każdą niedzielę, o godz. 21.10 na antenie TVP2.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×