"Czas honoru – Powstanie" już w piątek 1 sierpnia w TVP2!

1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zobaczymy przedpremierowy odcinek „Czasu honoru. Powstanie” – „Godzina „W””. Cały serial TVP pokaże we wrześniu.

Multimedia

"CZAS HONORU - POWSTANIE". ODCINEK SPECJALNY W PIĄTEK, 1.08 O GODZ. 20:10 W TVP2!

Akcja specjalnej serii popularnej produkcji rozgrywa się podczas Powstania, czyli w chronologii całego serialu stanowi powrót do wydarzeń wcześniejszych. Obok znanych bohaterów pojawią się więc także nowe postaci grane m.in. przez Edytę Olszówkę, Martę Nieradkiewicz, Borysa Szyca, Mariusza Bonaszewskiego, Rafała Królikowskiego i Grzegorza Daukszewicza.

CZYTAJ TAKŻE: PRZEDPREMIEROWY ODCINEK "CZASU HONORU" JUŻ 1 SIERPNIA W TVP2! KTO JEST KIM W SERIALU "CZAS HONORU-POWSTANIE"? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dzielnice zrujnowanej Warszawy – Śródmieście, Starówkę i Czerniaków – odtworzono na rozległych pofabrycznych terenach w Świebodzicach i Walimiu na Dolnym Śląsku. Setki statystów, dziesiątki kilogramów materiałów pirotechnicznych – to naprawdę robi wrażenie. Akcja rozpoczyna się w ostatnich dniach lipca 1944 roku, gdy polskie podziemie z niecierpliwością czeka na sygnał do walki. Trwają ostatnie ćwiczenia plutonów Bronka (Maciej Zakościelny) i Władka (Jan Wieczorkowski).

Dostają specjalne zadanie – eskortują wysłannika z Londynu na spotkanie z Komendantem Tadeuszem Komorowskim „Borem”. Gość ma do przekazania ważne informacje, które mogą mieć wpływ na decyzję o rozpoczęciu Powstania. Natomiast Michał (Kuba Wesołowski) z Celiną (Olga Bołądź) spędzają romantyczne chwile nad wodą, zapominając na moment, że wokół nich wojna. Zostaje postanowione, że Powstanie wybuchnie 1 sierpnia. Informacja o godzinie „W” obiega miasto...

Anna Fryczkowska

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×