Cząstki elementarne - film, recenzja, opinie, ocena

Michael (Christian Ulmen) i Bruno (Moritz Bleibtreu) są przyrodnimi braćmi. W dzieciństwie matka hippiska (Nina Hoss) oddała ich na wychowanie do dziadków.

Multimedia

NASZA OCENA: 3/5

Obecnie, już podstarzała, zajmuje się głównie swoją znikającą urodą. A dzieci wyrosły na dwóch zupełnie różnych ludzi. Michael jest naukowcem-biologiem, pracoholikiem pochłoniętym swoją pracą. Natomiast Bruno to częsty pacjent klinik psychiatrycznych, nałogowy wielbiciel pornografii, chętnie płacący za wszelkiego rodzaju erotyczne usługi. Pewnego dnia, na obozie erotycznym poznaje Christiane (Martina Gedeck), kobietę która podziela jego upodobania i jest otwarta na różne eksperymenty. W tym samym czasie Bruno nawiązuje kontakt z Annabelle (Franka Potente), swoją sympatią jeszcze z czasów szkoły. Wszystko wskazuje na to, że każdy z nich znalazł swoją receptę na szczęście, jednak kaprys losu powoduje, że okazuje się to tylko złudzeniem…

Skandalizująca książka Michela Houellebecqa, kiedy się ukazała pod koniec XX w., narobiła sporo zamieszania, łamiąc tabu, szydząc z mieszczańskich norm i świętości. Jednak film już takim skandalem nie jest - skręcając w kierunku komedii (przynajmniej czasami) łagodzi swoją wymowę i sporo traci z mocno pesymistycznej filozofii pisarza.

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×