"Cząstki kobiety". Gwiazda "The Crown" w nowym filmie Netflix! Film powstał na podstawie sztuki zrealizowanej w polskim teatrze!

Fani ambitnego kina już mogą zacierać ręce, bowiem w styczniu na Netflix trafi jeden z najciekawszych filmów ostatnich miesięcy, anglojęzyczny debiut węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó pt. "Cząstki kobiety". To film, który powstał na podstawie sztuki zrealizowanej w polskim teatrze!

Multimedia

"Cząstki kobiety" to historia Marthy i Seana. To oczekująca dziecka bostońska para, której życie nieodwracalnie się zmienia, kiedy poród domowy kończy się niewyobrażalną tragedią. Dla Marthy oznacza to początek trwającej rok gehenny, w trakcie której musi uporać się z żałobą oraz odnaleźć w napiętych relacjach z Seanem i apodyktyczną matką (Ellen Burstyn). Czeka ją też sądowe starcie ze znienawidzoną przez opinię publiczną położną (Molly Parker).

"Cząstki kobiety" to bardzo osobista, przenikliwa i przejmująca historia o kobiecie, która uczy się żyć z bólem straty. Dramat wyreżyserował Kornél Mundruczó (zdobywca nagrody Un Certain Regard za film "Biały Bóg" na Festiwalu w Cannes w 2014 roku). Scenariusz napisała Kata Wéber, a za produkcję wykonawczą odpowiadał Martin Scorsese.

Nowy serial Player Original już w grudniu online. Kiedy premiera w TVN?Zobacz więcej

W rolach głównych w "Cząstkach kobiety" pojawiają się doskonale znana z serialu "The Crown" - Vanessa Kirby oraz Shia LaBeouf, którego nazwiskiem Netflix postanowił nie promować tego filmu ze względu na oskarżenia wobec aktora, iż stosował wobec swoich byłych partnerek przemoc fizyczną i psychiczną.

Co ciekawe, Kornél Mundruczó zrealizował "Cząstki kobiety" na podstawie sztuki "Cząstki kobiety", którą w 2018 roku przygotował dla polskiego teatru TR Warszawa. Tam w rolach głównych pojawili się doskonali Justyna Wasilewska i Dobromir Dymecki.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×