cząstki kobiety

"Cząstki kobiety" [RECENZJA]. Strata, żałoba i emocjonalne sponiewieranie w nowym filmie Netflix! Piękny koncert perfekcyjnej Vanessy Kirby!

Kornél Mundruczó to jeden z najbardziej znanych węgierskich reżyserów, który od lat w swojej twórczości sprawnie przeplata kino z teatrem. "Cząstki kobiety", które właśnie zadebiutowały na Netflix, to anglojęzyczny debiut Węgra, gdzie po raz kolejny mamy do czynienia z mariażem kina i teatru. Tym razem na język filmu twórca przeniósł wyreżyserowaną przez siebie sztukę "Cząstki kobiety", która pierwotnie powstała w 2018 roku na zlecenie teatru TR Warszawa.

12.01.2021Recenzja

Przeczytaj także:

Telewizyjne premiery "Białego boga" i "Porwania Michela Houellebecqa" w listopadzie w Ale Kino+

Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza w listopadzie na cztery filmy przedstawiające różne oblicza zemsty. Na program cyklu „Kino Mówi: Zemsta” złożyły się filmy prezentowane w telewizji po raz pierwszy: „Porwanie Michela Houellebecqa” oraz nagrodzony na MFF w Cannes „Biały bóg”. Innymi filmami cyklu będą „Michael Kohlhaas” z Madsem Mikkelsenem w roli tytułowej oraz „Tylko Bóg wybacza” z Ryanem Goslingiem. Dyskusje przed filmami, w magazynie „Kino Mówi”, poprowadzi Błażej Hrapkowicz. Premiery w każdy czwartek listopada, od 20:10.

23.10.2015Premiery telewizyjne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×