"Czerwona nota". Tworzenie filmu z takim rozmachem w czasie pandemii to nie lada wyzwanie! Twórcy musieli być naprawdę kreatywni

Pandemia znacznie wpłynęła na pracę na planie wielu produkcji filmowych i serialowych. "Czerwona nota", jeden z najpopularniejszych obecnie tytułów na Netfliksie, nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Reżyser przyznaje, że twórcy filmu musieli być naprawdę kreatywni!

Multimedia

Prace nad filmem "Czerwona nota" w czasie pandemii

Mimo, że film "Czerwona nota" nie przypadł do gustu wielu widzom, już niemal od momentu premiery produkcja utrzymuje się na czołowych miejscach zestawienia Top 10 najpopularniejszych tytułów dostępnych na Netfliksie. W niedawnym wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter, reżyser filmu Rawson Marshall Thurber przyznał, że pandemia koronawirusa miała duży wpływ na proces produkcji. Najpierw twórcy byli zmuszeni w ogóle przerwać prace na planie i nie byli pewni kiedy, a nawet czy w ogóle będą mogli do nich powrócić.

Nowy film Netfliksa zdobył ogromną popularność! O co ten cały szum?Zobacz więcej

Gdy okazało się, że będzie możliwość kontynuacji prac nad filmem, twórcy musieli wykazać się niemałą kreatywnością w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim zaangażowanym w ten proces. W rozmowie z The Hollywood Reporter reżyser "Czerwonej noty" wspomniał między innymi o scenie na balu maskowym, w której miało wziąć udział aż 300 statystów.

Nie pozwolono nam mieć tylu ludzi na planie. Aktorzy nosili maski N95 pod maskami z balu i wszystko musieliśmy kręcić warstwami, częściami, a potem to połączyć. Dlatego też wzrósł budżet filmu. Zaczęliśmy go z planem 400 ujęć z efektami komputerowymi. Nasz film nie miał być oparty na efektach specjalnych, a ostatecznie mieliśmy ponad 1500 ujęć z CGI.

Jak łatwo się domyślić, takie zmiany znacząco wpłynęły na wzrost kosztów tej produkcji. The Hollywood Reporter donosi, że ostatecznie mogły one wynieść 250 milionów lub nawet 300 milionów dolarów. Netflix nie potwierdził tych informacji.

Zobacz galerię

Film "Czerwona nota" znajdziecie na Netfliksie!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×