"Czerwony kapitan". Maciej Stuhr kontra czechosłowacka SB i Kościół [WIDEO+ZDJĘCIA]

Polskie kino ma się bardzo dobrze. Potwierdzają to nie tylko kolejne udane rodzime filmy, ale przede wszystkim fakt, że polskich aktorów coraz częściej możemy oglądać w dużych rolach w zagranicznych produkcjach. 10 marca w kinach w Czechach i na Słowacji pojawił się film "Czerwony kapitan" ("Rudý kapitán" w Czechach i "Červený kapitán" na Słowacji), w którym główną rolę zagrał Maciej Stuhr!

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:

Maciej Stuhr i Czesław Mozil w nowym "Misiu Uszatku"! [WIDEO]
Maciej Stuhr niczym Leonardo DiCaprio w "Zjawie" [WIDEO]

"Czerwony kapitan" jest zapowiadany jako mocne, męskie kino, jakiego nie powstydziłby się sam Władysław Pasikowski. "Czerwony Kapitan" to współczesny kryminał, pełen pościgów i scen walki, odwołujący się do najlepszych wzorców gatunkowego kina amerykańskiego, a jednocześnie niepozbawiony oryginalności i lokalnej wschodnioeuropejskiej specyfiki. Całość jest adaptacją bestsellerowej powieści Dominika Dána pod tym samym tytułem. Książka sprzedała się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy, bijąc rekordy popularności. W Polsce ukazała się jesienią ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Akcja filmu dzieje się trzy lata po przełomowych wydarzeniach - upadku muru berlińskiego i częściowo wolnych wyborach w Polsce i na pół roku przed rozpadem Czechosłowacji. W pewien upalny dzień zostaje odkryty tajemniczy szkielet z gwoździem wbitym w czaszkę. Sprawą zajmuje się młody policjant Richard Krauz (Maciej Stuhr), który ma ambicje zwalczenie stereotypu reżimowego milicjanta. Mężczyzna za wszelką cenę stara się rozwijać zagadkę, wplątując się w niebezpieczną grę, której tropy prowadzą do byłych tajnych agentów służb i skorumpowanych hierarchów kościoła katolickiego. Im bliżej rozwiązania tym trudniej ocenić, kto jest ofiarą, a kto katem. Niezrażony policjant kontynuując śledztwo, zamiast odpowiedzi doprowadza do tragedii - śmierci kolejnej niewinnej ofiary byłego reżimu.

Za reżyserię filmu odpowiada Michal Kollár, natomiast autorem zdjęć jest Kacper Fertacz. W roli głównej Maciej Stuhr, a oprócz tego w obsadzie znaleźli się m.in. Marián Geišberg, Oldřich Kaiser, Martin Finger, Mário Kubec oraz Ladislav Chudík,

"CZERWONY KAPITAN" DO POLSKICH KIN MA TRAFIĆ LATEM TEGO ROKU

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×