"Człowiek, który gapił się na kozy". Reporter Bob Wilton podczas wojny w Iraku szuka tematu na bombowy reportaż [RECENZJA]

Dziennikarz Robert Wilton spotyka sierżanta New Earth Army w stanie spoczynku, który wybiera się do Iraku, aby znaleźć dawnego dowódcę. Towarzysząc mu, Wilton staje się świadkiem niezwykłej rozgrywki.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Dziennikarz Robert Wilton przeprowadził wywiad z Gusem Laceyem, który twierdził, że w latach 80. przeszedł szkolenie w tajnej jednostce armii amerykańskiej. Celem ćwiczeń było powołanie formacji szpiegostwa telepatycznego. Zdaniem Gusa Lyn Skip Cassady był najbardziej utalentowanym członkiem oddziału. Dziennikarz uznaje te informacje za niedorzeczne, do czasu, gdy spotyka Lyna. Sierżant New Earth Army w stanie spoczynku wybiera się do Iraku na poszukiwanie dowódcy. Towarzysząc Cassady'emu, Wilton staje się świadkiem niezwykłej rozgrywki.

Bob najpierw nie wierzy, a potem rusza na poszukiwanie twórcy oddziału, niejakiego Billa Django (Jeff Bridges). Ale nim do niego dotrze, trafia do jednostki prowadzonej przez zbuntowanego psychiatrę (Kevin Spacey) i staje się mimowolnym świadkiem a nawet uczestnikiem niezwykłych wydarzeń…

Film Granta Henslova oparty na książce Jona Ronsona mimo przegadania okazał się udaną komedią antywojenną, swoistą współczesną wersją Kubrickowskiego "Dr Strangelove’a…". Nie jest może aż tak błyskotliwy, jak tamten film, ale potrafi nieźle rozbawić.

Piotr Radecki

Komediodramat amer.-ang. 2009, reż. Grant Heslov

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×