"Człowiek, który zatrzymał Rosję". Teatr Telewizji opowie o Cudzie nad Wisłą i Józefie Piłsudskim. Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]

Statystyczny Polak wie, że 15 sierpnia 1920 roku miał miejsce Cud nad Wisłą, czyli zwycięstwo polskiej armii nad bolszewikami. Nie wie, że za tym cudem stał geniusz polskiego wywiadu – Jan Kowalewski, który dał Naczelnemu Wodzowi pełny wgląd w plany i zamiary przeciwnika. O tym wszystkim opowie spektakl teatru telewizji pt. "Człowiek, który zatrzymał Rosję". Kiedy premiera?

Multimedia

"Człowiek, który zatrzymał Rosję" - PREMIERA W PONIEDZIAŁEK, 12 LISTOPADA, O GODZINIE 21:00 NA ANTENIE TVP1

Spektakl teatru telewizji „Człowiek, który zatrzymał Rosję" opowiada prawdziwą historię zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920. Biuro Szyfrów to najtajniejsza komórka polskiego wywiadu. Jego założyciel, genialny kryptoanalityk, porucznik Jan Kowalewski (Michał Żurawski), już na początku wojny, łamie szyfry używane przez bolszewików. Polacy zyskują strategiczną przewagę a, stojący na czele państwa, Józef Piłsudski (Robert Gonera) potrafi ten atut doskonale wykorzystać. Ta historia tryumfu inteligencji nad militarną siłą łączy atrakcyjność sensacyjnej fabuły i dokumentalną prawdę.

Kto gra młodego Józefa Piłsudskiego? Kim jest Grzegorz Otrębski? Ile ma lat? Skąd pochodzi? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

„Człowiek, który zatrzymał Rosję" to kameralna opowieść o potędze ludzkiego umysłu, dla której tło stanowi pełna determinacji walka wywiadów i wszechobecne przeczucie nadciągającej klęski, w wyniku której Polska znów zniknie z mapy Europy. Być może to już ostatnia nieopowiedziana choć tak ważna dla Polski historia. Nietypowa, gdyż z prawdziwie hollywoodzkim happy-endem. Idealnie wpasowuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Tomasz Drozdowicz, natomiast autorami scenariusza są Beata Chyczko i Tomasz Drozdowicz. W obsadzie znaleźli się m.in. Michał Żurawski, Robert Gonera, Kinga Ilgner i inni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • A kiedy ktoś (gość)

    A kiedy ktoś ujawni jaki był wkład " Marszałka W zwycięstwo nad wojskami rosyjskimi? Gdzie był w momencie kiedy warszawa. Czyli stolica była w bezpośrednim niebezpieczenstwie.

    11.11.2018 21:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×