"Czterdziestolatek". Piotr Kąkolewski, Grażyna Woźniak i Mirella Kurkowska, czyli dzieci Karwowskich. Jak dziś wyglądają?

Piotr Kąkolewski i Mirella Kurkowska to niezapomniani odtwórcy ról dzieci inżyniera Stefana Karwowskiego i jego żony Magdy z serialu "Czterdziestolatek". Co robią i jak wyglądają obecnie? Czy bardzo się zmienili od czasów "Czterdziestolatka"?

Multimedia

"Czterdziestolatek" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który święcił triumfy w latach 1974-77. Telewizyjna opowieść o rodzinie inżyniera Stefana Karwowskiego często wraca do telewizji w formie powtórek.

W serialu komediowym Jerzego Gruzy w rolach głównych zagrali: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Anna Dymna, Irena Kwiatkowska, Roman Kłosowski i Leonard Pietraszak. Tytułowy bohater oraz jego żona mieli dwójkę dzieci – Jagodę i Mareczka. W pociechy Karwowskich wcielili się: Piotr Kąkolewski i Mirella Kurkowska, która przejęła postać Jagody od Grażyny Woźniak.

"Zmiennicy", "Czterej pancerni", "Czterdziestolatek" i inne kultowe seriale sprzed lat! Oglądaliście je wszystkie?Zobacz więcej

Piotr Kąkolewski, Grażyna Woźniak i Mirella Kurkowska, czyli dzieci Karwowskich. Jak dziś wyglądają?

Odtwórca roli Mareczka już wtedy był znanym dziecięcym aktorem, który miał na swoim koncie kilka ról. Dla Mirelli Kurkowskiej angaż do "Czterdziestolatka" był za to nowością. Sprawy nie ułatwiał również fakt, że musiała w tej roli zastąpić Grażynę Woźniak, która za bardzo wyrosła na przestrzeni pierwszych trzynastu odcinków "Czterdziestolatka".

Był wtedy taki system w telewizji, że robiło się siedem odcinków i jeśli się podobały, to za pół roku robiło się kolejne siedem. W międzyczasie Jagoda zrobiła się dorosłą pannicą. Mareczek został, od początku był "trafiony" - tłumaczył w reportażu Uwagi TVN Jerzy Gruza, reżyser serialu.

Jerzy Gruza nie żyje. Twórca "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" miał 87 latZobacz więcej

Jak potoczyły się losy odtwórców dzieci państwa Karwowskich? Czy nadal występują w telewizji? Po szczegóły zajrzyj do naszej galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Lolo (gość)

  Buba. Dokładnie jak piszesz. To jest mój ulubiony serial i nie pamiętam Anny Dymnej

  05.07.2020 07:44
 • Buba (gość)

  Ośmielę się zapytać, czy osoba piszącą artykuł oglądała serial? Jeśli tak to niech mi przypomni kogo gała tam Anna Dymna, bo chyba mam kłopoty z pamięcią.

  02.07.2020 21:17
 • Lonii (gość)

  Beautiful very very good

  02.07.2020 08:53
 • Magda (gość)

  Mój ukochany serial do którego wracam dość często,pamiętam wyczekiwanie na kolejny odcinek

  01.07.2020 15:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×