"Czterej pancerni i pies". Barbara Krafftówna chorowała od lat. Krystyna Janda w poruszającym wpisie żegna koleżankę

Śmierć Barbary Krafftówny odbiła się echem w całej Polsce. Legendarną aktorkę w poruszającym wpisie pożegnała m.in. Krystyna Janda. Dyrektorka Och-Teatru w Warszawie nie szczędziła ciepłych słów pod adresem zmarłej koleżanki. Zdradziła, że Barbara Krafftówna od lat zmagała się z chorobą.

Multimedia

Barbara Krafftówna chorowała od lat. Już wiadomo, z czym się zmagała

Barbara Krafftówna była prawdziwą gwiazdą polskiego kina i teatru. Wielu zapamiętało ją dzięki kreacji Honoraty z serialu "Czterej pancerni i pies", ale jej filmowe portfolio jest znacznie bogatsze.

Legenda polskiego kina zmarła w niedzielę, 23 stycznia 2022 w Domu Artystów w Skolimowie. Artystka miała 93 lata.

Barbara Krafftówna przedwcześnie pochowała dwóch mężów i syna. Los jej nie oszczędzałZobacz więcej

Barbarę Krafftównę pożegnała m.in. Teresa Lipowska. Gwiazda "M jak miłość rozpływała się nad zmarłą koleżanką w "Pytaniu na śniadanie". Krystyna Janda zdecydowała się na osobisty wpis w mediach społecznościowych. Aktorka przyznała, że Barbara Krafftówna od lat zmagała się z chorobą.

Wiecznie uśmiechnięta i skora do żartów, często "świńskich", opuszczająca spotkania towarzyskie jako ostatnia w szampańskim humorze. Wielbicielka piwa, golonki i czekolady w płynie, entuzjastka życia, drobnych codziennych przyjemności, no i miłości, przyjaźni wiecznie spragniona ludzkich kontaktów. Puszczająca oczka do wszystkich, kumpel i trzpiotka z lwim sercem. Bardzo chora przez całe życie na astmę, dusząca się papierosami, złym powietrzem, kurzem, dymem i złą atmosferą. Przeżyła tytaniczne życie przerywane wieloma osobistymi tragediami, żałobami, nieszczęściami, rozstaniami z najukochańszymi, ale życie niesione miłością do tego życia, do pracy, teatru, do ludzi - napisała Janda.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Op (gość)

    P.Kraftówna ,pełna uroku ,wdzięku ,pogodna .Wspaniała,prawdziwa artystka ,nie to co większość wspołczesnych celebrytów zwanych nie wiedzieć czemu gwiazdami.W zeszłym tygodniu przesłuchiwałam wielokrotnie piosenek z Kabaretu Starszych Panów.Nie mogłam się nasycić perełkami p.Kwiatkowskiej p.Kraftówny.W niedzielę ta smutna wiadomość.Niech jej ziemia lekką będzie.Panie Boże ,przyjmij Ją do swego Królestwa Niebieskiego

    25.01.2022 11:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×