"Czterej pancerni i pies". Pogrzeb Barbary Krafftówny. Gwiazda spocznie obok męża i syna

Przed czterema dniami media obiegła smutna wieść - w wieku 93 lat odeszła Barbara Krafftówna, wybitna aktorka i ikona polskiej sceny filmowej. Znane są szczegóły pochówku cenionej artystki. Gwiazda, odprowadzona w asyście wojskowej, spocznie obok męża i syna na warszawskich Powązkach.

Multimedia

Pogrzeb Barbary Krafftówny. Ostatnie pożegnanie artystki

W niedzielę 23 stycznia 2022 media obiegła wieść o śmierci wybitnej aktorki, Barbary Krafftówny. Ikona polskiego świata filmowego odeszła w wieku 93 lat. Informację podał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem Facebooka.

Nie żyje Barbara Kraftówna. Aktorka wcieliła się w słynną Honoratę Zobacz więcej

Śmierć artystki wstrząsnęła środowiskiem filmowym, który cenił jej talent, osobowość i profesjonalizm. Do wiadomości publicznej podane są szczegóły dotyczące pochówku artystki. Gwiazda, wskazuje Onet.Film powołujący się na "Super Express", spocznie wraz z honorami obok swojego pierwszego męża Michała Gazdy i syna Piotra, w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Zgodnie z ustaleniami "Super Expressu", ceremonia z udziałem asysty wojskowej rozpocznie się w piątek 4 lutego. Uroczystości rozpoczną się mszą o godz. 12:00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie.

Pod koniec listopada "Super Express" informował, że Krafftówna choruje na koronawirusa. Doniesienia o złym stanie zdrowia aktorki szczególnie poruszyły jej przyjaciela z planu kultowego serialu "Czterej pancerni i pies", Franciszka Pieczkę. Aktor próbował się skontaktować z Krafftówną, ale nie uzyskał odpowiedzi. Jak przyznał - niestety nie było im dane się pożegnać.

Smutne wyznanie Franciszka Pieczki. Nie zdążył pożegnać przyjaciółki Barbary KrafftównyZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×