Czy Artur Żmijewski jest zmęczony rolą w "Ojcu Mateuszu"? [WIDEO]

Artur Żmijewski nie kończy przygody z serialem „Ojciec Mateusz”. W rolę księdza-detektywa wciela się już od sześciu lat. Przyznaje jednak, że o nadmierne utożsamienie go z postacią ojca Mateusza zacznie się martwić, gdy ludzie będą mówić do niego "proszę księdza".

Multimedia

"Ojciec Mateusz" to jeden z serialowych hitów TVP1. W 2014 roku oglądało go ponad cztery miliony osób. Pierwszy odcinek stacja wyemitowała w grudniu 2008 roku, od tego czasu widzowie TVP1 obejrzeli dwanaście sezonów przygód sandomierskiego detektywa w sutannie. Rola ojca Mateusza przyniosła Arturowi Żmijewskiego ogromną popularność. Po dziesiątym sezonie w mediach pojawiły się jednak informacje, że aktor ma dość tej kreacji i namawia producentów do zakończenia serialu.

Zgrzeszyłbym, gdybym powiedział, że mnie to męczy. Nie, nie może męczyć coś, co sprawia widzom radość. Oczywiście, czasem bywa kłopotliwe, kiedy uświadamiam sobie, że to jest tak silnie kojarzone z tą postacią – mówi Artur Żmijewski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

CZYTAJ TAKŻE: ARTUR ŻMIJEWSKI O "GENEZIE GRZECHU". W KAŻDYM Z NAS JEST ODROBINA ZŁA [WIDEO] "GENEZA GRZECHU" WEDŁUG ARTURA ŻMIJEWSKIEGO W ID OD 15 CZERWCA

W serialu "Ojciec Mateusz" Żmijewski nie tylko gra tytułową rolę, ma też na koncie kilkanaście wyreżyserowanych odcinków. Z powodzeniem kontynuuje też karierę na dużym ekranie, nie obawia się więc, że będzie kojarzony wyłącznie z rolą księdza Mateusza. Ostatnio zagrał m.in. w filmach "Kamienie na szaniec", "Oszukane" oraz "Mój Rower", użyczył też swego głosu w dwóch dubbingowanych produkcjach: "Madagaskar 3" i "Miś Paddington".

Dopóki ludzie na ulicy, w sklepie czy gdziekolwiek indziej zwracają się do mnie moim imieniem i nazwiskiem, a nie mówią do mnie, „proszę księdza”, to jest w porządku. To znaczy, że ten świat się jeszcze nie wymieszał do końca i że jest w dalszym ciągu szansa na to, żebym pozostał sobą w tym świecie – mówi Artur Żmijewski.

Komentarze

Skomentuj
 • BLONDYNKA (gość)

  KLAN

  18.06.2020 14:25
 • PRZYJACIOLKI (gość)

  LESNICZOWKA

  18.06.2020 14:16
 • BAWRY SZCZESCIA (gość)

  ZAKOCHANI PO USZY

  18.06.2020 14:13
 • M JAK MILOSC (gość)

  PIEWRSZA MILOSC

  18.06.2020 14:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×