Czy Kasia należy do sekty?

''Fakt'' donosi, że Katarzyna Figura była widziana na zakupach z czerwoną nitką na lewej ręce.

Multimedia

Czerwona nitka jest symbolem kabały należącej do szkoły judaizmu. Taka samą nosi Madonna. Od dawna wiadomo, że Madonna wyznaje kabałę. Podobnie jak Demi Moore i David Beckham. W Polsce, z symboliczną, czerwoną nitką na lewym nadgarstku widywana był m.in. Kayah, Maryla Rodowicz czy Otylia Jędrzejczak.

Czym właściwie jest kabała?

Za kabałę uważa się filozoficzno-mistyczną szkołę judaizmu, która polega na rozwoju duchowym, ''wyższym poznaniu'' świata i Stwórcy. Kabaliści zaczytują się w świętych księgach przybliżających ich do szczęścia wiecznego, zrozumienia prawd rządzących światem materialnym i duchowym.

Kościół odrzuca kabałę, uważając ją za sektę. Czy Kasia o tym wie?

Czy nauki Biblii nie pozwalają jej zrozumieć praw rządzących światem i sięga po kabałę, jako jedyne źródło prawdy i poznania duszy i ciała? Miejmy nadzieję, że Kasia znajdzie to czego szuka. O ile wogóle szuka, a czerwona nitka na lewej ręce jest nową, tańszą ozdobą.

Komentarze

Skomentuj
  • czarownica???? (gość)

    W Polsce jest przesąd,ze jak się ma coś czerwonego przy sobie to ktoś z otoczeniago "nie urzeknie" czyli nie rzuci złego uroku,może to jest to:)) Mam 30 letnią sąsiadkę z wyższym wykształceniem-katoliczkę,która ma u wózka synka czerwoną kokardkę i jak "strzeliła"mi wykład na temat jak drugi człowiek może urzec dziecko i potem trzeba iść z nim do "babki",która odczynia uroki -to głowa mała.Teraz gdy przechodzę koło tego dziecka,to zupełnie nie wiem jak się zachować -jak spojrzę -to urzeknę,jak nie spojrzę- zazdroszczę-koniec świata.

    01.07.2010 07:53
  • mruczek (gość)

    kasia ma więcej różnych nitek tylko ich nie zakłada tam gdzie trzeba

    09.10.2009 20:36

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×