"Damy i huzary" w reżyserii Krystyny Jandy 16 listopada w TVP1

Największa scena teatralna w Polsce 16 listopada o godz. 20:25 w TVP1 pokaże premierę spektaklu „Damy i huzary” Aleksandra hr. Fredry w reżyserii Krystyny Jandy. To jedna z największych telewizyjnych produkcji teatralnych ostatnich lat, przygotowana z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Koproducentami spektaklu są Telewizja Polska i Narodowy Instytut Audiowizualny.

Multimedia

"Damy i huzary" - TVP1, poniedziałek, 16.11.2015, godz. 20:25

Ponad 40 lat temu powstało słynne przedstawienie telewizyjne fredrowskiej komedii w reżyserii Olgi Lipińskiej. Dzisiaj reżyserii podjęła się Krystyna Janda, według własnego scenariusza telewizyjnego, w naturalnych wnętrzach i plenerach dworu szlacheckiego w Brześcach. Zaprosiła do współpracy wybitnych twórców, m.in.: scenografa Macieja Marię Putowskiego, autorkę kostiumów Dorotę Kołodyńską, mundurów Andrzeja Szenajcha, autora zdjęć Piotra Wojtowicza. W obsadzie znaleźli się wspaniali polscy aktorzy wielu pokoleń, m.in.: Andrzej Grabowski, Sławomir Orzechowski, Grzegorz Małecki, Ignacy Gogolewski, Iza Kuna, Katarzyna Gniewkowska, Małgorzata Kocik i sama Krystyna Janda.

Akcja komedii Aleksandra Fredry z 1825 r. toczy się w domu Majora na wsi. Odpoczywa on tutaj z grupą przyjaciół – huzarów umilając sobie czas polowaniami i grą w szachy. Kawalerski błogostan nie trwa jednak długo. Majora odwiedzają bowiem jego trzy siostry razem ze świtą młodych dziewcząt. Żołnierski honor nakazuje godnie przyjąć niewiasty. „Huzary” dwoją się i troją, jednak ich wysiłki odnoszą skutki zgoła przeciwne do zamierzonych. Tymczasem „damy” niezrażone nieokrzesaniem gospodarzy postanawiają wprowadzić w życie swoje plany, dotyczące ożenku Majora…

Komentarze

Skomentuj
 • ap (gość)

  Fantastyczna gra aktorów, tempo. Niby ramota, ale z jaką przyjemnością się patrzy i słucha!

  16.11.2015 22:00
 • Knw (gość)

  Mnie się bardzo podobała. Świetne kreacje aktorski, plenery i kostiumy. Gratuluje twórcom, szczególnie p. Krystynie Jandzie i Andrzejowi Grabowskiemu.

  16.11.2015 21:53
 • rozżalona (gość)

  masakryczna sztuka. musiałam wyłączyć, bo od samego początku krzyki i wrzaski. i wszystko to nad głowami biednych zwierząt (kota, psów, gołębi i innych). zwierzęta przerażone wrzaskiem i chaosem. ktoś kopnął klatkę z ptakami, jakaś dziewucha biegnąc potknęła się o kurę... SKANDAL!!! tyle czasu czekałam na Teatr Telewizji, bo TVP1 zdaje się zapomniało o swoich wiernych widzach, a tu takie rozczarowanie. WSTYD, Pani Krystyno.

  16.11.2015 21:21
 • LOL (gość)

  PRZEWRZESZCZANA CAŁA SZTUKA- WRZASK PRZY BIEDNYCH ZWIERZĘTACH, KTÓRE OCZY WYTRZESZCZAJĄ ZE STRACHU! JAKIŚ PALANT KOPNĄŁ KLATKĘ Z PTAKAMI!!!! SKANDAL I ŻAŁ. JANDA.PL

  16.11.2015 20:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×